Connect with us

EKONOMİ

Geri sayım başladı! EYT’liler 8 Eylül’de Ankara’da buluşuyor!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yıllardır süren mağduriyete neden olan yasanın çıktığı 8 Eylül’de Ankara’da buluşuyor. Federasyon çatısı altında birleşen EYT dernekleri tarafından toplanan ıslak imzalar, mağduriyetin başladığı tarihin yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı’na teslim edilecek.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yıllardır süren mağduriyete neden olan yasanın çıktığı 8 Eylül’e hazırlanıyor.

Daha önce başlatılan ıslak imza kampanyasında artık sona gelindi. 23 EYT Derneği tarafından toplanan imzalar bu hafta sonu EYT Federasyonu’na teslim edilecek. Toplanan imza sayısının sayım tamamlandığında EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak tarafından açıklanması beklenirken, imzalar EYT’lilerin mağduriyetine yol açan yasanın yıldönümü olan 8 Eylül’de Cumhurbaşkanlığı’na teslim edilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Turgay Ölüç, şöyle konuştu:

“KAMPANYADA SONA GELDİK”

“Islak imza kampanyasında artık sona geldik. Bu hafta sonu bütün dernekler, 23 dernek elindeki ıslak imzaları sayıp federasyon merkezine gönderecek. Orada sayımlar yapılacak ve toplam sayıyı federasyon başkanımız Sayın Gönül Boran Özüpak açıklayacaktır.”

EYT’LİLER 8 EYLÜL’DE ANKARA’DA BULUŞUYOR

“Bu noktada Cumhurbaşkanlığı’ndan imzaların teslimi için bir randevu alınacak. Olmaz ise ikinci bir alternatif olarak Çalışma Bakanlığı’ndan randevu alınacak ve imzalar teslim edilecek. Teslim tarihi 8 Eylül. 8 Eylül’de Ankara’da buluşacağız.”

“3600 EK GÖSTERGE İLE BİRLİKTE EYT SORUNU DA ÇÖZÜLMELİDİR”

“3600 ek gösterge EYT gibi hiç gündemden düşmedi. Biliyorsunuz geçenlerde bakanlıkla Memur-Sen’in yaptığı görüşmede tekrar görüşüldü. 3600 sözü verildi ama bir tarih verilmeyerek Meclis işaret edildi. Cumhurbaşkanı EYT ile ilgili de bütün olumsuzlukları söyledikten sonra yine Meclis’i işaret etmişti, çözüleceği yer Meclis demişti. 3600 ek gösterge ile beraber EYT sorununun da çözülmesi gerektiğini söylüyor ve bu konuda mücadelemizi sürdürüyoruz.”