Connect with us

EKONOMİ

EYT kritik görüşmeye kilitlendi! EYT gündemi masada

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu (EYTFED) Başkanı Gönül Boran Özüpak, geçen hafta gerçekleştirdiği Ankara temaslarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lütfihak Alpkan ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Başkan Özüpak’ın önümüzdeki günlerde bakanla da görüşmesi bekleniyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu (EYTFED) Başkanı Gönül Boran Özüpak, geçen hafta gerçekleştirdiği Ankara temaslarına ilişkin bir açıklama yaptı. Yoğun programı sebebiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşemediklerini belirten Başkan Özüpak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lütfihak Alpkan ile görüşmüştü. Bakan Vedat Bilgin ile de önümüzdeki günlerde EYT’liler meselesine dair bir görüşme gerçekleştirilecek.  

ULUSTA’Kİ GERÇEKLEŞEN PROGRAM   

Başkan Gönül Boran Özüpak, ziyaretlere ilişkin şunları söyledi: “Tüm bu ziyaretlerimiz sürerken; İstanbul başta olmak üzere diğer illerdeki teşkilatlarımız ve sosyal medya neferlerimiz sayesinde bir gün sonra Ulus Heykel Meydanında gerçekleştirilecek olan basın açıklaması etkinliğimiz hakkında hazırladığımız bir bülteni de servis ederek, etkinliğimize medya mensuplarını ve EYT’li vatandaşlarımızı davet ettik.”  

DİKİŞ MAKİNESİ  

“Meydana ulaştığımızda medyanın ve Ankaralı EYT’lilerin bizden de önce meydanda hazır olduğunu görmek bizler için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur” diyen Özüpak, “Bu vesile ile etkinliğimizin önceden duyurulmasında emeği geçen tüm EYT yöneticilerine ve sosyal medya neferlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunmak isteriz. Basın açıklamamızın iskelet söylemini oluşturan ÇİFT DİKİŞ ibaresine dikkat çekmek için İstanbul’dan getirdiğimiz ve etkinliğimizin sembolü haline dönüşen dikiş makinemizi da meydandaki yerine; imza kolilerimizin yanına yerleştirdik” dedi.  

İMZALAR TESLİM EDİLDİ  

Öte yandan birçok yerel ve ulusal medyanın da etkinliği takip ettiğini ifade eden Başkan Özüpak; “Haber yaptığı basın açıklamamamızın ardından; kampanya sürecimizde toplanan imzalarımızı da yukarıda ifade ettiğim üzere Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na evrak karşılığı teslim ederek; Ankara 08 Eylül 2021 etkinliklerimizi tamamlamış olduk” diye konuştu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla