Connect with us

EKONOMİ

Ekrem İmamoğlu İBB’de EYT masası kuruyor!

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak ve ekibi EYT’liler için yeni bir karar alındı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve danışmanlarına EYT’lilerin içinde bulundukları ve özellikle de salgın sürecinde daha da kötüleşen zorlu koşullar hakkında detaylı bilgiler veren EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, ilerleyen yaşları sebebiyle işten çıkarılan ve yine aynı sebeple yeni bir iş bulamayan EYT’lilerin yaşadığı maddi zorluklar ve herkesten daha uzun süre sigorta primi ödemiş olmasına rağmen işsiz kaldıklarında bir de sırtlarına yüklenen GSS prim borçları konularını aktararak, bu konuda Başkan Ekrem İmamoğlu’ndan destek talebinde bulundu.

BAZI PROJELERİMİZ VAR

Göreve geldikleri günden beri İBB iştiraklerinde özellikle kadın istihdamı konusunda büyük atılımlar yaptıklarını belirten İmamoğlu, şimdi ise özellikle ileri yaşlarda kadınların istihdam edileceği bazı yeni projelerinin oluğunu söyledi. İmamoğlu ayrıca, bu projelerde görevlendirilmek üzere, büyükşehir işe alım usulüne uygun başvuru ve onay süreçlerini takiben EYT mağdurları içinde diğer mağdurlara olduğu gibi neler yapılabileceği konularını değerlendirelim şeklinde beyanda bulundu.

HEYET KURULMASINI İSTEDİ

Öte yandan yapılan görüşme esnasında İmamoğlu, danışmanlarını görevlendirerek, EYT Federasyonu Yönetiminden de bir heyet kurmalarını istedi. EYT heyeti ve İBB Başkan Danışmanı sıklıkla bir araya gelerek İstanbullu EYT’lilerin sorunları üzerinde görüşmeler yapacak. Mevzuat çerçevesinde bu sorunlara çözümler arayacaklar. İstanbullu EYT mağdurlarının sorunlarının masaya yatırılacağı bu çalışmalarda GSS mağduriyeti konusunda da araştırmalar yapılacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla