Connect with us

EKONOMİ

EYT çözüm için Ankara’da! Sen de ses ver…

Emeklilikte yaşa takılanlar 4447 sayılı yasanın ortaya çıkardığı mağduriyetin 22. yılında Ankara çıkartmasında. EYT’liler ıslak imza kampanyasında toplanan imzaları yarın Cumhurbaşkanlığına sunacak, ardından da Ulus Meydanında basın açıklaması yapılacak. EYT’liler bu akşam da Twitter’da sanal miting yapıyor.

EYT Federasyonundan yapılan açıklamada ıslak imza kampanyası kapsamında toplanan imzaların mağduriyetin 22. yılında Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem’ine teslim edileceği bildirildi.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, federasyon yöneticileri, il derneklerinin başkan ve yöneticileri 8 Eylül 2021 Çarşamba saat 11.00’de de Ulus Meydanında yapılacak basın açıklamasında buluşacak.

Toplantıda hem toplanan imzaların sayısının açıklanması hem de EYT sorununun çözümü yolunda gelinen noktanın açıklanması bekleniyor.

EYT’liler bu akşam da Twitter’da sanal miting yapacak.

EYT’liler “#EytAdaletİçinAnkarada” etiketiyle mesajlar atıyor.

EYTFED Başkano Gönül Boran Özüpak, Twitter mesajında şunları söyledi:

“Emeklilik, kazanılmış YASAL hakkımızdır ve aslında Anayasa ile koruma altındadır. Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın ANAYASAL kazanılmış HAK ları, yönetimler tarafından tek taraflı tasarruflarla geri alınamaz. ARTIK ADALET ZAMANIDIR….”