Connect with us

EKONOMİ

Erhan Uslu, “EYT toplumda daha fazla konuşulmaya başlandı”

Yayınlanma tarihi:

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, İstanbul’da EYT’lilerle buluştu. Usta, İYİ Parti’nin EYT için hazırladığı çözüm paketini yakında açıklayacaklarını söyledi.

Meclis’teki EYT oylamasıyla siyasi hayatı değişen Erhan Usta, İstanbul’da EYT Federasyonu’nu (EYTFED) ziyaret etti.

Ziyarete İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da katıldı

‘MECLİS’TEKİ OYLAMA KIRILMA NOKTASIYDI’

MHP Grup Başkan Vekili olduğu dönemde Meclis’te yapılan EYT oylamasında yaşananları hatırlatan Erhan Usta, “O gün kırılma noktasıdır. AK Parti’ye rağmen geçen ilk önerge olmuştur. Ondan sonra EYT toplumda daha fazla konuşulmaya başlandı” dedi.

EYT’nin bir hak olduğunu kaydeden Usta, emekli olmak için 15 yıl çalışması gerekenler olduğunu söyledi.

‘PRİM ÖDEMEDEN EMEKLİ OLANLAR VAR’

10 bin gün prim ödeyen EYT’liler olduğunu belirten Usta, “Türkiye’de prim ödemeden emekli olanlar var. Böyle bir durumda EYT’liler için emekli olmak için haktır. Aksini söylemek adaletsizliktir. Bir çözüm bulmak zorundayız” diye konuştu.

‘MAKULÜ YAKALAYABİLİRİZ’

İYİ Parti olarak EYT sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğine inandıklarını belirten Usta, “Biz dersimize iyi çalıştık. İddia ediyorum şu anda devletin elinde olmayan bir çalışma var elimizde. Rakamların hepsine hakimiz. Biz bu işin büyün senaryolarına çalıştık. Değişik senaryolara göre yapılabilecek işler var. Burada bir makulu yakalayabiliriz. Bundan benim hiç kuşkum yok. Zor bir hesaptır ama bunu yapabilecek kapasitemiz var. Makulu yakalayacak bir çözümü en kısa sürede genel başkanımızın ağzından ilan edeceğiz. Biz çözüm paketimizi açıkladıktan sonra bu işin önünde kimsenin durma imkanı yok.” ifadelerini kullandı.

Alınan her kararın bütçeye mutlaka maliyeti olacağını, önemli olanın bu maliyetin topluma yararı olması gerektiğini söyleyen Usta, “Biz ülkeyi iyi yöneteceğiz. Hakkı olana hakkını vereceğiz. Bunların başında da EYT’liler gelecektir” dedi.

İktidarın EYT konusunda çalışma yaptığı yönündeki haberlerin sorulması üzerine Usta, “Meclis’e gelen bir şey yok. Bürokraside de olsa onu biz duyardık. Yapılmış bir çalışma yok” diye konuştu.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla