Connect with us

POLİTİKA

Emekli emniyet müdüründen şok açıklama! 15 Temmuz’u kimler biliyordu

Emekli Emniyet Müdürü ve Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mevlüt Demir’den dikkat çeken 15 Temmuz açıklaması geldi. Demir, “Her şey şaşar ama HTS kayıtları şaşmaz. Bugün devletin ilgili makamlarında olup da sabah 05.00’e kadar şehri terk edip, dağlarda saklananların HTS kayıtlarına bir bakıversinler” ifadelerini kullandı.

Emekli Emniyet Müdürü ve Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mevlüt Demir, Konya’da Kanal 42’de yayımlanan bir programa katıldı. Demir, programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan darbe girişimi sırasında Konya İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Mevlüt Demir, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesine ait HTS kayıtlarına bakılmasını isteyen Demir şu ifadeleri kullandı,

“SABAH 05.00’E KADAR ŞEHRİ TERK EDİP, DAĞLARDA SAKLANANLAR”

“Dün FETÖ sever olanların birçoğu FETÖ savar olarak meydanlarda konuşuyor. O iş öyle olmuyor. Kendilerine güveniyorlarsa aynaya bakıp bir muhasebe yapsınlar. 15 Temmuz’u 16’sına bağlayan gece saklanıp da ertesi gün podyumlarda nutuk atanlarla bu işler yürümez. Şimdi herkes ortaya çıkıp 15 Temmuz kahramanı olmaya çalışıyor.  Her şey şaşar ama HTS kayıtları şaşmaz. Bugün devletin ilgili makamlarında olup da sabah 05.00’e kadar şehri terk edip, dağlarda saklananların HTS kayıtlarına bir bakıversinler. Onlar, kendilerini biliyor. Onları devlet de biliyor. Hakikat güneşten daha zahirdir. Bunlar gün gelecek ortaya çıkacak.

“FİLANCA FETÖ’CÜ’ DİYEREK, KUMPAS KURANLAR”

“Ben haddimi biliyorum, muhataplarımız da haddini bilsin” ifadelerini kullanan Demir açıklamalarına şöyle devam etti, “Gazetecilere ‘filancaları FETÖ’cü’ diyerek, kumpas kurarak, yanındakine de ‘Bak sen bu adama çok iyi diyorsun ama FETÖ’cü’ deyip de bugün yüksek makamlarda oturan muhterem şahsiyetler var. Herkes bunları tek tek biliyor. Bugün o devlet büyükleri oralarda oturuyor, Sayın Cumhurbaşkanını asla kastetmiyorum, onun dışındakiler, onlar bugün kırmızı plakalı araçlara biniyor, en yüksek makamlarda duruyor, onlar devlet büyüğü olarak zırhın içerisinde, tırnak içerisinde söylüyorum suçluyu koruyorsunuz ama hırsıza hırsız diyeni yargılıyorsunuz. Böyle saçma bir şey olmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bir gün bunlar orta yere dökülecek ve bakın özgür hukuk bunun hesabını soracak. FETÖ’nün siyasi ayağına girecek mecal yok iktidarda. Hadise bu.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply