Connect with us

TÜM HABERLER

Diyanet-Sen’den camilerin elektriğinin kesilmesine tepki! “Utanç verici”

Diyanet-Sen’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere birçok cami elektriklerinin kesilmesine tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, duruma “Utanç verici” dedi.

Diyanet-Sen’den özellikle doğu bölgelerinde birçok ilde elektrik faturası nedeniyle cami elektriklerinin kesilmesine teki geldi. Konuyla ilgili olarak Milli Gazete bir haber yaptı. Habere göre Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir yaptığı açıklamada, camilerdeki elektriklerin kesilmesinin utanç verici bir uygulama olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın ibadet özgürlüğü elektrik faturaları bahane edilerek engellenemez. Derhal cami elektrikleri verilmeli ve vatandaşlarımızın ibadet özgürlüğünün önündeki fatura engeli kaldırılmadır” ifadelerini kullandı.

“ELEKTRİK GİDERLERİ GENEL BÜTÇEDEN KARŞILANMALIDIR”

Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerindeki birçok camide ısıma ve soğutma nedeniyle sorunlar yaşadığı belirtildi. Birçok camide elektriklerinin kesilmesini eleştiren Güldemir, “Cemaat ve elektrik şirketlerini karşı karşıya getiren bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli, camilerimizin ısınma, soğutma giderleri de dâhil tüm elektrik giderleri genel bütçeden karşılanmalıdır. Vatandaşın paraları ile yapılan camilerin elektriklerinin kesilmesi ülkemiz adına utanç verici bir durumdur. Cami görevlilerimiz ile elektrik şirketlerini karşı karşıya getiren, vatandaşları mağdur eden bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli camilerimiz elektriklerine kavuşturulmalıdır” ifadelerine yer verdi.

CAMİ FATURALARI

Camilerin giderleri için bazı günlerde cemaatten para toplanıyor. Bu paralarla faturalar ödeniyor. Ayrıca camilerin her gideri de toplanan paralardan ödeniyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply