Connect with us

SPOR

Cem Bölükbaşı’ndan Formula Yarışlarında Büyük Başarı

E-motorsporlarında ülkemizi başarıyla temsil eden 23 yaşındaki pilot Cem Bölükbaşı, Euroformula Open’ın 3. ayağında Macaristan’ın Hungaroring pistindeki yarışta birinci oldu.

VAR takımında yarşıan Bölükbaşı, Euroformula Open’daki ilk yarışında damalı bayrağı ilk sırada bitirerek önemli bir başarı elde etti. Bölükbaşı’nın elde ettiği bu galibiyet takımı VAR’ın bu sezon ilk galibiyeti oldu.

Yarışa 5. sırada başlayan Cem Bölükbaşı, kötü bir start almasına rağmen kısa sürede 2. sıraya kadar yükseldi. Cem Bölükbaşı, liderlik kovalarken 6. turu lider götüren ABD’li Cameron Das’ın pist dışına çıkması ile liderlik koltuğuna oturdu. İlerleyen turlarda arkadaki grupla arasını koruyan Bölükbaşı, yarışı birinci sırada bitirmeyi başardı.

Euroformula Open yarışları format gereği üç yarış şeklinde yapılıyor. İkinci yarış yerel saat ile yarın 10.25’te üçüncü yarış ise yerel saat ile yarın 14.35’te yapılacak.

İkinci yarışta format gereği, ilk yarışta ilk altı sırada tamamlayan pilotlar tersten sıralanacak. İlk yarışı lider tamamlayan Cem Bölükbaşı, bu yarışa 6. sıradan başlayacak.

Yarış EuroFormula Open’ın Youtube sayfasından ve Sports TV’den izlenebiliyor.

Cem Bölükbaşı’nın birinci olduğu yarışı aşağıdaki adresten tekrar izleyebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır