Connect with us

İŞ DÜNYASI

Akenerji, “Great Place to Work” sertifikası aldı

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’nin enerji ihtiyacının yüzde 3’ünü üreten Akenerji, en iyi işverenler arasına girmeyi başardı. Şirket, Great Place to Work Enstitüsü’nün denetimlerini tamamlayarak GPTW sertifikası almaya hak kazandı. Akenerji Genel Müdürü Serhan Gençer, insan kaynakları alanındaki uygulamalarla Akenerji’yi işveren markası yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Akenerji, Great Place to Work Enstitüsü’nün 7 bine yakın işletme ve 16 milyonu aşkın çalışanı dahil ettiği çalışan anketini başarıyla tamamladı. Çalışanlarının katıldığı testlerde ortalamanın üzerinde skorlar elde eden şirket, “Great Place to Work (Çalışmak için Harika İşyeri)” sertifikasını alma hakkı kazandı. GPTW sertifikası, kurum kültürü ve çalışan memnuniyeti gibi alanlarda markalar tarafından benimsenen politikaları tarafsızca incelemesiyle önem taşıyor.

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 98’İ ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAĞINA İNANIYOR

Analize katılan çalışanların yüzde 98’i, şirkete önemli katkılarda bulunabileceklerine dair görüş bildirirken yüzde 95’i ise yeni başlayanların hoş karşılandığı ve gerekli durumlarda acil izin alınabildiğini belirtti. Akenerji’de çalışmaktan gururlu olduklarını ve şirkette cinsiyet ayrımcılığı olmadığını ifade edenlerin oranı yüzde 94, topluma değer katma biçiminden memnuniyet duyanların oranı da yüzde 93 oldu.

“AKENERJİ ÇALIŞANLARININ GELİŞİMİNE DEĞER VERİYORUZ”

Akenerji Genel Müdürü Serhan Gençer, işveren markası hedefi doğrultusunda önemli bir başarıya imza attıklarını söyledi.  Akenerji çalışanlarının gelişimlerini yakından takip ettiklerine değinen Gençer, “Akenerjililerin gelişime açık yönlerini belirleyip hedeflerimiz ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda eğitim programları oluşturuyoruz. Bu bizim için insan kaynağı sürdürülebilirliğinin bir parçası. Bu alandaki çalışmalarımız yaklaşık 3 yıl önce başladı. Akenerji çalışanlarının mutluluklarını ve bağlılıklarını odaklayan bir çalışmayla, kurumumuzla olan bağı güçlendirmeyi amaçladık. Bugünse başarıya ulaştığımızı görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

“ÇALIŞAN BAĞLILIĞI HİÇ BİTMEYEN BİR YOLCULUK”

Akenerji ve Akkök Holding CHRO’su Duygu Erzurumlu Cengiz ise “Great Place to Work” sertifikasını almanın, çalışan bağlılığı ve motivasyonunu artırma çalışmalarının bir sonucu olduğunu belirterek bu alandaki planlamalarının kurum hedefleri doğrultusunda süreceğini kaydetti. Erzurumlu, “Çalışan bağlılığı konusu kesintisiz, çift taraflı iletişim gerektiren, belli strateji ve planlamalar doğrultusunda hayata geçirilen bir yolculuk. Yeni çalışma modelleri ve iletişim biçimlerinin hayata geçtiği bir dönemdeyiz. Akenerji olarak işveren markası hedefimiz doğrultusunda kurum kültürümüzü yerleştirmede önemli mesafe katettik. Üst yönetimimizin yönlendirmesi ve desteği ile bu noktalara geldik. Çalışmak için harika bir işyeri olan Akenerji ailesinin tüm üyelerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla