Connect with us

EYT

AK Partili vekilden tepki çeken EYT açıklaması!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, EYT düzenlemesi konusunda “Değişik beklentiler ortaya çıkabilir, ortaya çıkan beklentilerin karşılanması mümkün değil” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti’nin üzerinde çalıştığı Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elitaş, “Sayın Vedat Bilgin çalışmasını hassas ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirdi. Kamuoyuyla da paylaştı. 2022 bitmeden bu konu yasalaşacak ve 2023’ten itibaren hayata geçecek” diye konuştu.

EYT konusunda yaşanan mağduriyetin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Yaşar Okuyan’ın hediyesi olduğunu ifade eden Elitaş, “Bunu düzeltmek AK Parti iktidarına düştü. Bu konuda herkes farklı yorumlar yaptığı takdirde çeşitli umutlar, değişik beklentiler ortaya çıkabilir. Kamuoyunda ortaya çıkan beklentilerin tamamının karşılanması mümkün değil. Beklentiler kabul görmeye başladığı anda istenilen olmadığı takdirde büyük bir umutsuzluğa düşme, hayal kırıklığı durumu ortaya çıkabilir. Vedat Bilgin hocamızın açıklamalarından başka hiçbir açıklamayı dikkate almayın” şekilde konuştu.