Connect with us

POLİTİKA

AK Parti’li Çelik: Cahit Özkan’ın BAE ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Grup Başkanvekilimiz Sayın Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Armağan Çağlayan’ın kanalında yaptığı konuşmaya ilişkin değerlendirmede bulundu. Sözcü Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Grup Başkanvekilimiz Sayın Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye- BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” ifadelerini kullandı.

YouTube’da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan Cahit Özkan, Türkiye ile BAE ilişkilerine ilişkin şunları söyledi:

“Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri, ben böyle okuyorum çünkü, teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment