Connect with us

EĞİTİM

4’üncü Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı RTEÜ’de düzenlenecek

Yayınlanma tarihi:

‘Yetenek Her Yerde’ sloganıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda 4’üncüsü düzenlenecek olan Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı, 17-18 Mart’ta ilk kez Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ev sahipliğinde Rize’de gerçekleştirilecek.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek fuara, Artvin Çoruh Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi olmak üzere 6 paydaş üniversite de destek verecek.

200’den fazla özel sektör ile kamu kurumu, 20 bini aşkın öğrenci ve mezunun katılımı hedeflendiği 4. Doğu Karadeniz Fuarı’nda (DOKKAF’23); mülakat ortamlarından çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panel ve atölye çalışmalarından, simülasyon programları ve söyleşilere kadar birçok etkinlik düzenlenecek.

Fuarda ayrıca öğrenci ve mezunlara; staj yapma, işveren beklentilerini anlama, piyasadaki son gelişmeleri öğrenme, iş görüşmeleri gibi fırsatlar da sunulacak.

Fuar hazırlıklarına yönelik açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rize’de ilk kez gerçekleştirilecek olan fuarın geniş katılımla gerçekleştirileceğini söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, etkinliklerde öğrenci, mezun, işveren ve üniversiteleri bir araya getireceklerini ve hazırlıkların yoğun şekilde sürdüğünü ifade etti.

 “BU TOPRAKLARIN GENÇLERİMİZE İHTİYACI VAR”

“Çalışan, üreten ve bu topraklara, ilimize, bölgemize ve ülkemize katkı sunmak isteyen tüm gençlerimizi Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’na bekliyoruz” diyen Rektör Prof. Dr. Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

 “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘İnsanın hayali olmadan hedefi olamaz’ her şey bir hayalle başlar, bizler de gençlerimizle, onların hayallerindeki firma, kurum ve kuruluşları buluşturarak hayallerine giden yolda katkı sunmak istiyoruz.’’

Bu tür etkinliklerin hem iş sektörü hem de öğrenciler açısından bir fırsat olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, Karadeniz başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen firma ve kurumlarını 17-18 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’na davet etti.

 

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla