Connect with us

KÜLTÜR

Yakın Zamanda Çekilecek Yerli Filmler

Yayınlanma tarihi:

Pandemi ile birlikte sanat dünyası büyük bir durgunluğa girdi. Ancak aşılamann başlaması, insanların kontrollü oluşuyla beraber sinema ve tiyatro dünyasında hareketlilik olmaya başladı. Şimdilerde birçok film çekilmek üzere hazırlık süreci yaşarken, birçok film ise çekim aşamasına geçti, vizyona girmek için bekliyor. Seyirciler beyazperdede, sinema salonu atmosferinde film seyretmeyi çok özledi. Çekimi duyurulan her film haberi büyük ilgi görüyor, heyecan uyandırıyor. O halde yakın zamanda çekilecek yerli filmler nelermiş birlikte bakalım. Bu sene bolca film izleyeceğiniz eğlenceli bir yıl olabilir, hazır olun. 

Nasipse Olur – 2

Nasipse Olur, son yılların romantik komedi açığını müthiş şekilde kapatmış olan eğlenceli bir film. İlk film 2021 yılında vizyona girmiş, eski Yeşilçam filmlerinin masum romantikliğini, tatlılığını çağrıştırdığı için çokça sevilmişti. Yapımcı Vahdet Erdoğan, filmin meraklılarına Nasipse Olur 2’nin çekileceğini duyurdu. Filmin çekimlerine yakın zamanda başlayacağı biliniyor. Henüz vizyon tarihi net değil. Burak Sevinç ve Algı Eke’nin kusursuz uyumu ikinci filmde, şahane bir senaryoyla vizyonda olacak.

Nasipse Olur filminin yapımcısı Vahdet Erdoğan Kimdir?

1979 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler aldı. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yaptı. Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır.

Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Grup’u kurdu.

Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.

Halen Greenart Grup’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 yılında seyirciyle buluşturdu

Kuru Otlar Üstüne

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın çekeceğini duyurduğu yeni filminin adı Kuru Otlar Üstüne. Film, Erzurum’un köyünde zorunlu görevini yapan genç öğretmen Samet’in İstanbul’a atanmayı beklemesini konu alıyor. Nuri Bilge Ceylan, en son Ahlat Ağacı ile büyük ilgi görmüş, ödüller almıştı. Kuru Otlar Üstüne filmini çekeceğini duyurması büyük merak uyandırdı. 

Berkun Oya’dan İç Anadolu Hikayesi

Geçtiğimiz yıl Netflix’e yaptığı Bir Başkadır dizisiyle dikkat çeken Berkun Oya, bu defa yine Netflix’te yayınlanmak üzere film çekecek. Yakın zamanda çekimlerine başlanması beklenen filmin ismi henüz belli değil ancak konuya dair ilk bilgiler mevcut. Film, 80’li yıllarda İç Anadolu’da bir çiftlikte yaşamını sürdüren ailenin, yaşadıkları bir kayıp sonrası şehre göç etmesini ve 30 sene sonra yeniden çiftliğe dönmesini konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında Fatih Artman ve Nur Sürer’in isimleri geçiyor. Filmin 2022 yılı içerisinde Netflix’te olması bekleniyor. 

Bandırma Füze Kulübü

Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil gibi genç isimlerin başrolünde yer alacağı Bandırma Füze Kulübü, Mudanya’da çekilecek. Film, 1960’lı yıllarda bir grup gencin kulüp kurmalarını ve bu kulüple birlikte elde ettikleri başarıyı konu ediniyor. Bandırmalı gençlerin başarısı şimdiden vizyonda heyecanla beklenen filmlerden biri sayılıyor. 

Balkaya

Balkaya filmi Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un başrolünü süsleyeceği psikolojik gerilim filmi. Film, Başsavcı Emre ile yerel gazeteci Murat arasındaki arkadaşlığı konu ediniyor. Filmin yakın zamanda çekilmesi bekleniyor. Ayrıca filmin Cannes Film Festivalinde sergileneceği konuşuluyor. 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla