Sosyal medyada bizi takip edin

KÜLTÜR

Yakın Zamanda Çekilecek Türk Dizileri

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

nuri killigil

2022’de çekilecek Türk dizileri şimdiden merak konusu. Bazı dizilerin haberi, bazılarının ise teaser ve fragmanları görücüye çıktı bile. Türk televizyonları geçtiğimiz yıl psikoloji ve tarihi dizilerle seyircilere yeni bir yelpaze açtı. 2022’de başlayacak diziler çeşitliliği sağlayacak içeriklere sahip. Örneğin, 2021 sonlarında öne çıkan hukuk temasını bu yıl görmeye devam edecek gibiyiz. Seyircinin çok sevdiği dönem dizileri, tarihi hikayeler ise yine ekranlarda olacak gibi görünüyor. O zaman yeni çekilecek Türk dizilerini biraz yakından inceleyelim mi? Hadi bakalım. 

Gerçek Bir Kahraman: Nuri Paşa

Tarihimiz güçlü kişiliklerin, önemli olayların, hayranlık uyandırıcı mücadelelerin yer aldığı çok zengin gerçek hikayelerle dolu. Yapımcı Vahdet Erdoğan, bu hikayelerden birini tarihin içinden çekip alarak televizyon ekranlarıyla buluşturmayı planlıyor. Yakın zamanda çekilecek olan hikâye, Enver Paşa’nın kardeşi Nuri Paşa’nın yaşam öyküsü. Nuri Paşa’nın etkileyici mücadelesi, Türkiye tarihindeki önemi ve sanayi alanındaki başarıları izlemeye değer bir hikâye sunuyor. Nuri Paşa’nın dizisinin yakın zamanda çekimlere başlamadı bekleniyor.

Yapımcı Vahdet Erdoğan Kimdir?

1979 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler aldı. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yaptı. Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır.

Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Grup’u kurdu.

Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.

Halen Greenart Grup’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 yılında seyirciyle buluşturdu

Süslü Korkuluk

En son İçerde dizisiyle ekranlarda izlediğimiz Çağatay Ulusoy, Süslü Korkuluk ile ekranlara dönüş yapıyor. Yılbaşı gecesi ilk tanıtımı yayınlanan dizi, TV8 ekranlarında boy gösterecek. Çağatay Ulusoy’a eşlik edecek kadın başrol oyuncusu Alina Boz oldu. Süslü Korkuluk ile ilgili başrol oyuncularından başka bilinen bir şey yok. Dizinin oyuncu kadrosu ve senaryosu oldukça merak ediliyor.  

Yeşil Vadi’nin Kızı

Beren Gökyıldız’ın başrolünde yer alacağı Yeşil Vadi’nin Kızı, aslında kitaptan uyarlanan ve çok ses getiren Netflix dizisi Anne With An E dizisinin yerli versiyonu olacak. Dizi, anne ve babası öldükten sonra kimsesiz kalan küçük kızın dokunaklı yaşam mücadelesini anlatıyor. Sevgiyle çarpan kalbi ve parlak zekasıyla hayata karşı mücadele eden küçük kızın yeni hayat hikayesi. Yeşil Vadi’nin Kızı henüz hangi kanalda, ne zaman başlayacak bilinmiyor ancak çekimlerin başladığı set fotoğraflarıyla birlikte duyuruldu. 

Masum ve Güzel

Bahar Şahin ve Gülenay Kalkan gibi iki genç oyuncunun başrolünü süsleyeceği Masum ve Güzel dizisinin yakın zamanda çekileceği konuşuluyor. Dizinin erkek başrol oyuncusu henüz netleşmedi ancak kadın oyuncular şimdiden dizinin konuşulmasını sağlamaya başladı. Dizi, iki genç kadının aşk uğruna verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Şimdilik diziye dair başka bir bilgi bulunmuyor. 

Son Nefesime Kadar

Son Nefesime Kadar dizisi başrolünü Nurgül Yeşilçay ve Emre Kınay’ın süslediği, çok yakında çekilecek dizilerden. Ancak dizinin konusu ya da diğer oyuncularıyla ilgili paylaşılmış net bir bilgi yok henüz. Dizinin 2022 yılı içerisinde çekileceği ve Fox TV ekranlarında yayınlanacağı biliniyor. 

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir