Connect with us

MAGAZİN

Masterchef Türkiye şampiyonu belli oldu

MasterChef şampiyonu belli oldu. Bir sezon boyunca kıyasıya rekabet eden Hasan ve Eren şampiyonluk kupasını kazanmak için son kez canlı yayında yarıştı. Peki MasterChef şampiyonu kim oldu 2022, birinci hangi isim? İşte cevabı.

MasterChef şampiyonu canlı yayında açıklandı. Hasan ve Eren, final etabında birinci olmak için yarıştılar. Yarışmacıların imza yemeklerine jüri üyelerinin verdiği puan sonrasında MasterChef Türkiye’nin birincisi belli oldu.

MASTERCHEF’İN ŞAMPİYONU KİM OLDU?

Yarışmacılar finalde imza tabaklarıyla yarıştılar. Toplamda 134 puan alan Eren MasterChef’in şampiyonu oldu. 127 puan alan Hasan ise MasterChef’i ikinci olarak tamamladı.

Masterchef 2021’in birincisi Eren şu açıklamada bulundu: Verdiğim sözü tuttum şef. Yine çok uzun bir yol oldu ama Hasan da ben de şampiyonuz şu an. Bence iki tane şampiyon var. Biri Hasan ikincisi benim.

Hasan yaptığı açıklamada, “Başımız dik alnımız açık, 6 ay boyunca burada yarıştık. Bizi en yakın siz biliyorsunuz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

MASTERCHEF ÖDÜLÜ AÇIKLANDI

En merak edilen konulardan biri ise şampiyonun kazanacağı ödüldü. Somer Şef şampiyonun ödülünü açıkladı. Somer Şef, “Bu akşamın kazananı yepyeni mükemmel bir otomobilin sahibi olacak” dedi.

ACUN ILICALI BAĞLANDI

Acun Ilıcalı, MasterChef Türkiye finaline Dominik’ten canlı bağlantı sağladı. Ilıcalı, “Değerli kardeşlerim Hasan ve Eren’e tebrikler. Dominik’ten sevgiler ve başarılar diliyorum.” dedi. Ilıcalı, sözlerinin devamında ise Survivor ile ilgili şu sözleri söyledi: “Açılışta öyle bir sürpriz yapacağız ki tanıtıma koyamadık. Çok değişik bir sürpriz olacak. Kurallar da çok değişik. Yarışmacılar da çok iddialı. Açılış oyunu muhteşem bir oyun. Sürpriz olduğu için açıklayamıyorum.”