Connect with us

KÜLTÜR

Türkiye’de Yeni Bir Dijital Platform Daha “Başlat”ılıyor

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’de dijital medya platform sayıları her geçen gün artıyor. Yakın zamanda Disney plus’ın da Türkiye pazarıyla girmesiyle hareketlenen dijital platformlara yakın zamanda yeni bir platform daha ekleniyor.

İş adamı Yiğit Doğan Çelik’e ait Key Play Medya, RTÜK’ten dijital yayıncılık lisansı aldı. Şirketin baslat.com adresinden yayın yapacak web sitesi yayına alınırken sosyal medya hesapları da aktifleştirildi. Henüz sosyal medya takipçisi dahi olmayan bu platformun bilgilerine ise Son Gelişme ulaştı.

Başlat Ne Zaman Yayına Girecek?

Çok Yakında Başlıyoruz sloganı ile belirtilen platformun yeni yayın döneminde yayına girmesi bekleniyor.

Başlat haricinde Türkiye’de Gain, BluTV, Exxen gibi yerli menşeili platformlar halen yayına devam ediyor. Başlat, yerli platformların yanı sıra Netflix, Amazon Prime Video ve yayına yeni başlayan Disney + gibi uluslararası platformlarla da rekabet içine girecek.

Yakın zamanda yayına giren Disney Plus büyük ses getirmiş, hatta Netflix Türkiye hesabının yaptığı Disney Plus paylaşımı tartışma konusu olmuştu.

Başlat Kimin? Başlat’ın Sahibi Kimdir?

Başlat markasının sahibi olan Key Play Medya şirketinin iş adamı Yiğit Doğan Çelik’e ait YDC Savunma Şirketi’nin adının değiştirilmesiyle oluşturulduğu ticaret kayıtlarından anlaşılıyor.

Yiğit Doğan Çelik’in Key Play Medya şirketinin merkezi ise Akmerkez olarak gözüküyor. Çelik’e ait aynı adreste faaliyet gösteren bir de teknoloji şirketi bulunuyor. Yek Teknoloji isimli şirketin de iş ilan sitelerinde sosyal medya ekibi kurma yönünde çalışmaları olduğu görülüyor.

Bir süre önce moda dünyasının bilinen isimlerinden Gülnür Güneş ile dünya evine giren Çelik’in nikah şahitleri arasında Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İstanbul valisi Ali Yerlikaya gibi isimler bulunuyordu.

Gelinin şahitliğini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve iş adamı Cemal Kalyoncu; damadın şahitliğini ise milletvekilleri Gökhan Zeybek, Servet Ünsal, Yüksel Mansur Kılınç ile Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Murat Genç yapmıştı.

Düğünde Ebru Gündeş’in verdiği konserin yanı sıra katılımcılar arasında sanat dünyasından pek çok önemli isim vardı. Özge Ulusoy, Danla Bilic, Nur Yerlitaş, Şeyma Subaşı, Çağla Şikel, Hakan Akkaya gibi isimler nikah töreninde çifti yalnız bırakmamıştı.

RTÜK’ten Lisans Alan Sadece Başlat Değil

Yakın zamanda Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda lisans alan şirketler arasında MUUD MEDYA DİJİTAL’in de bulunduğu görülüyor. Muud Medya’nın lisans aldığı marka olan Hoox hakkında ise her hangi bir bilgi bulunmuyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla