Connect with us

Emeklilik

STAJ VE ÇIRAKLIKTA MAĞDURLARINA O SİYASİLERDEN DESTEK MESAJLARI!

STAJ VE ÇIRAKLIKTA MAĞDURLARINA O SİYASİLERDEN DESTEK MESAJLARI!

Yayınlanma tarihi:

EYT Kapsamına Staj ve Çıraklık Sigortası Dahil Edildi

Ramazan Bayramı sürecinde, staj ve çıraklıkta geçen sürelerin emeklilikte sayılması talebine destek veren siyasiler, TBMM’nin açılmasıyla birlikte bu konuda 3308 sayılı yasada değişiklik yapılması çağrısı yaptılar.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu’nun sosyal medya hesaplarında, bu talebi destekleyen siyasi isimlerin açıklamaları yer aldı. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu konudaki duyarlılığını dile getirdi. Özellikle emekli memurlara yönelik zam talebine dikkat çeken Enginyurt, staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik için başlangıç tarihi olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güner de benzer şekilde stajyer ve çırakların işe başladığı günlerin, emeklilik için sigorta başlangıç tarihi olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade etti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise hükümete seslenerek staj ve çıraklık mağdurlarının emekli edilmesi gerektiğini belirtti.

MHP Eski MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan ise konuya ilişkin önemli bir çağrıda bulundu. Aycan, meclisin açılmasıyla birlikte staj ve çıraklık sürelerinin emeklilikte değerlendirilmesi konusunda düzenleme yapılması gerektiğini belirterek, bu adımın emeğe saygının gereği olduğunu vurguladı. Türkiye ekonomisi açısından da bu düzenlemenin önemine dikkat çeken Aycan, bu adımın bireysel haklar açısından da hayati öneme sahip olduğunu belirtti.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla