Connect with us

SAĞLIK

Son kalan yumurtasıyla 44 yaşında anne oldu

Yayınlanma tarihi:

– Yıllarca doğal yollarla çocuk sahibi olamayınca evlatlık edinmeyi bile düşünen Bihter-Veli Sarı çifti kendilerine son bir şans vererek Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Çelik’e ulaştı. Kişiye özel planlanan tüp bebek tedavisiyle elde edilen embriyo son şanslarıydı. Yapılan transferin ardından hamilelik müjdesi alan çift 12 yıldır özlemle bekledikleri bebekleri Hasan Sarp’a kavuştu. 44 yaşında anne Bihter Sarı, “Oğlumuz bizim mucizemiz, onu yıllarca bekledik. Anne olmak muhteşem bir duyguymuş, dilerim isteyen herkes bu mutluluğu yaşar” dedi.

İstanbul’da yaşayan Bihter Sarı (44) Veli Sarı (42) çiftinin en büyük hayali çocuk sahibi olmaktı. 12 yıllık evlilikleri boyunca iki kez tüp bebek tedavisi gördüler ama çabaları hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Arka arkaya olumsuz sonuçlanan tedavilerden sonra bekleme kararı alan çift bu süreçte anne-baba olma umutlarını tamamen kaybetti. Yıllardır içlerinde büyüttükleri çocuk hasretini evlat edinerek dindirmek istediler. Tüm prosedürleri araştırdılar, başvuruda bulundular ama şartların evlat edinebilmek için yeterli olmadığı cevabını aldılar. Son olarak bir kez daha tüp bebek tedavisi olma kararı alan çift Bahçeci Tüp Bebek merkezinden Prof. Dr. Cem Çelik’in kapısını çaldı. İlerleyen yaşa bağlı olarak yumurta rezervinde büyük oranda azalma mevcuttu. Kişiye özel bir tedavi programı oluşturuldu.

Transfer edilecek olan embriyo tek ve son şanslarıydı. Kısa süre içinde hamilelik müjdesini alan çift geçtiğimiz aylarda oğulları Hasan Sarp’ı kucağına aldı. Gebeliğin 26’ıncı haftasında doğum yapan Bihter Sarı, “Bebeğimiz 530 gram olarak dünyaya geldi ama hayata tutunmayı başardı. 5,5 ay kuvözde kaldı. Her gün gidip onunla konuştum; seni yıllarca bekledik, bizi bırakma dedim. Her gün damla damla sütüm verildi. Zor günleri aştık şu anda çok şükür sağlıklı bir şekilde evimizdeyiz. Oğlumuz bizim mucizemiz. Yıllarca çok üzüldük ama şimdi çok mutluyuz. Anne olmak muhteşem bir duyguymuş, dilerim isteyen herkes bu mutluluğu yaşasın” diye konuştu.

KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ PROGRAMI OLUŞTURULDU

Sarı çiftinin 12 yıllık hayaline kavuşmasını sağlayan Prof. Dr. Cem Çelik kişiye özel uygulanan tedavinin detaylarını şu sözlerle dile getirdi;

“Çiftimiz bize başvurduğunda Bihter Hanım’ın yaşına bağlı olarak AMH değeri 0.3’tü ve sınırlı sayıda yumurta rezervi ile karşı karşıyaydık. Dış merkezlerde olumsuz sonuçlanan denemeleri vardı. Öncelikle çiftimizi kapsamlı değerlendirmeye aldık. Detaylı muayenenin ardından gerekli testler yapıldı ve rahmin durumunu görmek adına rahim filmi çektirildi. Ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda kişiye özel tedavi planlandı ve elde edilen embriyo donduruldu. Rahmi transfer aşamasına hazırlayabilmek için rahim dinlendirme yöntemi uygulandı. Doğru gün ve zamanlamayla transfer edilen embriyo ile çiftimize müjdeli haberi verdik. Adım adım ilerlediğimiz tedavinin sonunda ise çiftimiz oğulları Hasan Sarp’ı kucağına aldı” ifadelerini kullandı.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla