Connect with us

MAGAZİN

Sıla Ahmet Kural davası sonuçlandı! Kim hapis cezası aldı?

Ahmet Kural ve Sıla Gencoğlu üç yıl önce sevgili oldukları dönemde yaşadıkları kavga nedeniyle davalık olmuştu.

Ahmet Kural ve Sıla Gencoğlu üç yıl önce sevgili oldukları dönemde yaşadıkları kavga nedeniyle davalık olmuştu.

İki tarafında birbirinden şikayetçi olduğu davada Sıla Gencoğlu’nu darp ettiği iddiası ve iki ayrı nedenden dolayı toplamda Ahmet Kural’a 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası kararı çıkmıştı.

İSTİNAF MAHKEMESİ KARARI BOZDU

İstinaf  Mahkemesine giden dava sonucu, mahkeme tarafından bozulmuştu.

Yaşadıkları aşk ile o dönemde magazin basınında sıkça yer alan Sıla ve Ahmet Kural çiftinin aralarında yaşandığı iddia edilen darp ve kavga olayı nedeniyle davalık olan ünlü çiftin davası İstinaf  Mahkemesinde bozulunca, dava süreci tekrar başladı. Yeniden başlanan davada darp olayı dahil toplam üç suçtan Ahmet Kural’a tekrar 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi.

OLAYDA NELER OLMUŞTU

şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında başlayan ilişki o dönem hepimizin takip ettiği bir konu olmuştu.

29 Ekim 2018 tarihinde Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy ‘deki evinde gerçekleştiği iddia edilen olayda, tehdit, hakaret ve darp yaşadığı gerekçesi ile şikayetçi olmuştu. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 2019 yılında karara bağlanmıştı. Kural’a  ‘Tehdit’ suçundan 7 ay 15 gün, ‘Basit yaralama’ suçundan 5 ay  ‘Hakaret suçundan da 4 ay 5 gün olmak üzere toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verilmişti. Ahmet Kural’ın avukatları istinaf mahkemesine başvurarak kararın iptalini sağlamıştı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment