Connect with us

EYT

Seçimin kaderini ekonomi ve EYT belirleyecek

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, EYT sorunun çözülmesinin, asgari ücrete ve memur maaşlarına zammın ancak alım gücüne etkilemesi durumunda seçmenin davranışlarını belirleyeceğini söyledi.

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, TGRT Haber’de Cem Küçük ile Günaydın Türkiye programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, EYT konusuna da değindi.

Önümüzdeki seçimin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşılaşacağı en zor seçim olduğunu belirten Daşdemir, “Geçmişte zor seçimler yaşadı ama ekonomi bu kadar kırılgan değildi. Öte yandan partide yorgunluk var. Erdoğan dünya siyasetinde de etkili bir lider. AK Partili bürokratların Erdoğan’ın üzerindeki yükü alması gerekiyor” diye konuştu.

Daşdemir, EYT sorunun çözülmesinin, asgari ücrete ve memur maaşlarına zammın ancak alım gücüne etkilemesi durumunda seçmenin davranışlarını belirleyeceğini söyledi.

“İsterse yüzde 100’lük zam yapılsın fark etmez” diyen Daşdemir, “İktidarın piyasaları kontrol etmesi, fırsatçılara göz açtırmaması gerekiyor” dedi.