Connect with us

EYT

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “EYT’lileri toplumun karşısına düşman etmek için söyledi”

Yayınlanma tarihi:

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, normhaber.com’da Esat Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Editör programında soruları yanıtladı. Tatlıoğlu, “EYT konusunun üzerinde ısrarla duruyoruz ve iletişim içerisindeyiz. Bunu bizzat EYT dernekleri ve federasyonu ile çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun açıklaması şu şekilde;

“En büyük EYT mağduru Erhan Usta. Bu yüzden partisinden ihraç edildi. Erhan Bey bu EYT meselesi üzerinde çalışıyor. Çok hazır bir çalışmamız var. Kamuoyu ile paylaşacaklar.

EYT konusunun üzerinde ısrarla duruyoruz ve iletişim içerisindeyiz. Bunu bizzat EYT dernekleri ve federasyonu ile çalışıyoruz.

Bu şu açıdan önemli bizim için: Devlet sizinle bir mukavele yapıyor ve bu sözleşmenin altına imza atıyor, siz de ona göre yola çıkıyorsunuz. 10 yıl sonra da diyor ki yok ben bunu iptal ettim. Bu olmaz, devlete, vatandaşını yolda bırakmak yakışmaz.

Bir şekilde vatandaşının rızasını alacak bir yerde buluşmak lazım. Vatandaşımız ve EYT’liler buna çok müsait. Sayın Erdoğan, her zaman bir soruna karşı düşman çıkarıyor ya, burada da EYT’lileri toplumun karşısına düşman etmek için söyledi ama rakamlar öyle değil. Rakamlar, EYT’lilerin taleplerini kaldırabilecek rakamlar.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla