Connect with us

İŞ DÜNYASI

Petrol Ofisi Grubu, Türkiye madeni yağlar sektöründeki liderliğini 2022’de de sürdürdü

Yayınlanma tarihi:

Petrol Sanayi Derneği (PETDER) verilerine göre Türkiye madeni yağ ve kimyasallar pazarı 2022 yılında yüzde 4,4 büyüdü. Petrol Ofisi Grubu ise madeni yağ ve kimyasallar pazarında 2022 yılında toplamda yüzde 29’u aşan pazar payı ile liderliğini sürdürdü. Grubun Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Sektörün öncü ve lider markası oluşumuza yakışır biçimde müşterilerimiz için daima en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Paydaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri, sektöre kazandırdığımız yeni ürün ve çözümler ile Türkiye’de madeni yağ ve kimyasallar pazarının en çok tercih edilen markası olarak müşterilerimizin yanında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. PETDER verilerinin de gösterdiği üzere 2022 yılında da sergilediğimiz başarı ile liderliklerimizi bir kez daha pekiştirdik. Üretim ve Ar-Ge’deki gücümüz sayesinde hızlı, esnek ve her şarta uyum sağlayabilen bir yapıya sahibiz. Müşteri odaklı yaklaşımımızla pazara öncülük eden çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Distribütörlerimiz ve bayilerimizle birlikte müşterilerimize en iyisini sunmak için azimle çalışmaya, ürün ve hizmetlerimizi genişletmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“2022’DE 401 BİN 439 TONLUK SATIŞA ULAŞTI”

PETDER verilerine göre Türkiye madeni yağ ve kimyasallar pazarı 2022 yılındaki büyümeyle 401 bin 439 tonluk satışa ulaştı. Petrol Ofisi Grubu, yüzde 29’u aşan pazar payı ile toplam madeni yağ ve kimyasallar pazarındaki liderliğini 13’üncü yılına taşıdı. Grubun yalnızca madeni yağdaki pazar payı yüzde 28,3, yalnızca kimyasallardaki pazar payı ise yüzde 37 olarak gerçekleşti.

PETDER verilerine göre Petrol Ofisi Grubu’nun 2022 yılında bu ürünlerde yurt içinde gerçekleştirdiği toplam satış miktarı 117 bin ton oldu. 4 kıtada 33 ülkeye yaptığı madeni yağ ihracatı da 16 bin tonun üzerine çıktı. Grup, 140 bin tonluk yıllık üretim ve 66 bin tonluk depolama kapasiteli Kocaeli Derince’deki madeni yağ fabrikası ile 400’den fazla ürün gamı ile tüm sektörlere hizmet veriyor. Tesiste yer alan merkezlerden Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) ise yılda ortalama 150 bin adet test gerçekleştiriliyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla