Connect with us

POLİTİKA

MHP kongresinde sarpriz olmadı

MHP 9’uncu Olağan Kurultayı’nda tek başına genel başkan adayı olan Devlet Bahçeli 6’ıncı kez ülkücü hareketin lideri oldu. Kongre öncesinde Bahçeli’nin tüzük gereği aday olamayacağını ileri süren Ahmet Reiz Yılmaz ve Hakkı Şafak Ses salona daha gelemedi.ler. İki aday adayı bürolarında açıklama üstüne açıklama yaparak “Engellendik” derken zafer tek başına aday olan Devlet Bahçeli’nin oldu. Bahçeli

MHP 9’uncu Olağan Kurultayı’nda tek başına genel başkan adayı olan Devlet Bahçeli 6’ıncı kez ülkücü hareketin lideri oldu. Kongre öncesinde Bahçeli’nin tüzük gereği aday olamayacağını ileri süren Ahmet Reiz Yılmaz ve Hakkı Şafak Ses salona daha gelemedi.ler. İki aday adayı bürolarında açıklama üstüne açıklama yaparak “Engellendik” derken zafer tek başına aday olan Devlet Bahçeli’nin oldu. Bahçeli 1171 delegenin oyunu alarak genel başkan seçildi. Bahçeli teşekkür konuşması yaptı.

Bahçeli konuşmasında, “Bu toplantıda önemli karalara imza atıldı.

Cumhuriyetin ağır tehdit altında olduğu, etnik bölücülüğün önemli bir beka sorunu olduğ bir dönemde yapıldı. Bu bakımdan kurultay ismi ve teması “sonsuza kadar var ol” şeklinde belirlenmesi bir tesadüf değildir. Bu toplantıdan çıkan sonuç milli şahlanış ve ayağa kalkış için tarihi bir dönüm noktası olacaktır” dedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır