Connect with us

YEREL

İETT’ye yeni genel Müdür atandı

Topbaş eski Genel Müdür Mehmet Öztürk’ün çalışmaları içinde metrobüs başta olmak üzere bazı açılımları olduğunu dile getirerek yeni genel müdüre yardımcı olunmasını istedi. ‘Topbaş, ‘Yeni süreçte bir başka arkadaşımızı görevlendirdik. Yıldız Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Hayri Baraçlı göreve başlayacak. Baraçlı’nın atanma yazısını imzaladık. Üniversiteden görevlendirme yazısı çıktı. İnanıyorum

Topbaş eski Genel Müdür Mehmet Öztürk’ün çalışmaları içinde metrobüs başta olmak üzere bazı açılımları olduğunu dile getirerek yeni genel müdüre yardımcı olunmasını istedi. ‘Topbaş, ‘Yeni süreçte bir başka arkadaşımızı görevlendirdik. Yıldız Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Hayri Baraçlı göreve başlayacak. Baraçlı’nın atanma yazısını imzaladık. Üniversiteden görevlendirme yazısı çıktı. İnanıyorum ki başarılı olacak. İETT’de görev yapan diğer mesai arkadaşlarımızın ve Mehmet Öztürk’ün kendisine yardımcı olacağına, destek vereceğine inanıyorum. Yapılan bu hizmetler İstanbul için. Herkesin katkısının olmasını arzu ediyorum. Başarıya birlikte imza atmamız gerektiğine inanıyorum. İnşallah başarılı olacak.” dedi.

Topbaş, atamaya ilişkin Öztürk’e de bilgi verildiğini kaydetti.

”274 araç yetmiyor”

Kadir Topbaş, metrobüs hattında kullanılan 50 ”Phileas” aracının dışında yeni sipariş verilip verilmeyeceğiyle ilgili olarak da şunları söyledi:

”Metrobüs hattına yeni araç gerektiği zaman tabii ki alınacak. Metrobüs hattında şu anda 274 araç çalışıyor. ‘Bu araçlar yerine Türkiye’de yapılan araçları niye almadınız’ diye sorgulayanlar var. 274 araç yerine Türkiye’de yapılan araçlardan 1000 tane koymak lazım. 1000 aracı koyduğunuz zaman o hat çalışır mı, çalışmaz. Bunu algılamayacak kadar konudan uzak insanlar. Buraya diğer otobüslerin birkaç katı insan taşıyabilen araçlara ihtiyaç var. Phileas bunlardan çok daha mükemmel geliştirilmiş ve çok daha fazla insan taşıyan otobüs. Tabii firma buradaki bazı arızaları ve problemleri gidermeye çalışıyor, giderdi de… Kullanımda olmayan birkaç tane araç daha var. Teslimatta gecikmeler var. Bu şartlarla olursa bizim onlarla devam etmemiz mümkün değil, ama problemleri çözer ve verdikleri taahhütleri zamanında yerine getirirlerse problem olmaz.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply