Sosyal medyada bizi takip edin

EKONOMİ

Gönül Boran Özüpak, “Seçim yatırımı olmaktan yorulduk”

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, BBN Türk canlı yayınında Gökhan Kayış’ın konuğu oldu.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, BBN Türk’te canlı yayında ekranlara gelen Gün Işığı programında Gökhan Kayış’ın konuğu oldu.

Gönül Boran Özüpak, canlı yayında şunları söyledi:

“BİZİ GÖRÜP DE GÖRMEK İSTEMEYEN SADECE HÜKÜMET VE CUMHUR İTTİFAKI”

“Gelinen süreçte bizi görüp de görmek istemeyen duyup da duymak istemeyen sadece hükümetimiz ve Cumhur İttifakı. Saffet Sancaklı vekilimizden bahsettiniz. Sabredin sabredin de bizde artık sabır kalmadı.Sn. Cumhurbaşkanımıza ben bir kongre merkezinde bizi bizden dinleyin diye o platforma kendimi nasıl attığımı biliyorum. Dosyamızı sundum, kartvizitimizi sundum. Yanlış bilgilendirmelerle, bize farklı algılarla geliniyor ama ben size haklılığımızı detayıyla anlatayım dedim. Ben sizi biliyorum ded sayın cumhurbaşkanımız ama sonrasınd abir iletişim olmadı.

TESLİME DİLEN İMZALARA GERİ DÖNÜŞ VAR MI?

2019 yılında şu anki Çalışma Bakanımız Vedat Bilgin Bey ile Çankaya köşkünde 1,5 saatlik bir görüşme yaptık biz. Tek iletişim kanalımız bu oldu. “Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kendisine bir dosya ileteceğim. Konuyu kendisine aksettireceğim. Konunun muhattabi olarak sizleri dinlemek istiyoruz” dedi. Tek iletişim kanalımız bu oldu. Özel kalemine defalarca mektup yazdık. En son imza kamppanyamız vardı. Özel makamına teslim edilmek üzere imzaları verdik. Dilekçe kayıt numarası ile bilgi alabilecek miyiz o da ayrı bir konu.

“SEÇİM YATIRIMI OLMAKTAN YORULDUK”

Seçimin dillendiği süreçte EYT raftan iniyor. Medya tamamen EYT çıkacak konusu ile işliyor konuyu. Biz çalışma Bakanlığı yardımcılarından biri ile görüştük. Ufak tefek çalışmalar var ama içinde EYT olduğu konusunda bir bilgi alamadık. Seçim yatırımı olmaktan yorulduk ve bıktık. Bize hükümetimiz bir çözüm sunacaksa bunu seçim öncesinde yapması lazım.

“OCAK’TA EMEKLİ OLABİLİYORUM AMA ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM”

Esas sorun olmaya başladı Aylık Bağlama Oranları. 30 yıl çalışmışsınız 1500 TL ile emekli oluyorsunuz.  Bu yasa bu hükümet tarafından çıkarıldı. 1450 günüm oldu. Benden 5 bin prim istendi, ben 2. turu tamamladım, 3. tura gidiyorum. Yaş haddimi 7 Ocak’ta dolduruyorum. 10 yıl geciken emeklilik şartımı Ocak 2022’de tamamlayacağım. Ama milyonlarca arkadaşım var 2034 yılına kadar çalışmak zorunda. Çalışmak zorundayım.

“1500 LİRAYI KENDİLERİNE VERELİM, AY SONUNU GETİRSİNLER”

Eşim emekli oldu mart ayında 1600 lira maaş bağlandı. Ben çift dikişe şunu söylüyorum. Lütfen 1500-2000 lirayı kendilerine verelim ve ay sonunu getirmek için kırk taklanın nasıl atıldığını görsünler.

“BEN HAKKIMI KİMSEYE HEBA ETMEK İSTEMİYORUM”

Emeklilikte Yaşa Takılanlara sesleniyorum. Bu hak bizim hakkımız. Sen yemeyeceksin ben yiyeceğim diyen bir sistem ile karşı karşıyayız. Sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Ben alın terimi bir başkasına heba etmek istemiyorum. 5-10 maaş alanların haberlerini duyuyoruz. “

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir