Connect with us

EYT

EYT’lilere kötü haber hala maaşlarını alamayan EYT’lilere büyük şok! Başvurular geçersiz!

Yayınlanma tarihi:

EYT ile birlikte ilk etapta emekli olmaya hak kazanan yaklaşık 2 milyon vatandaşın büyük bir kısmı halen emekli maaşlarını alamadı! Bu konuda başvurularınızı kontrol etmeniz oldukça önemli. Hatalı başvurular iptal edildi.

Hala maaşlarını alamayan EYT’lilere büyük şok! Başvurular geçersiz! Yıllardır emekli olmayı bekleyen ancak yaşı yetmediği için emekli olamayan vatandaşlara Emeklilikte yaşa takılanlar yani ‘EYT’ ismi verilmişti. EYT’liler uzun süren bir mücadelenin ardından sonunda galip geldiler. Emekli olabilmek için aranan yaş şartı sonunda ortadan kalktı. Ancak bununla birlikte bu kez de prim gün şartı getirildi. Prim gün şartı ile emekli olamayanlar da yeni yollar ararken; EYT sayesinde emekli olmaya hak kazananlar geçtiğimiz Nisan ayında ilk ödemelerini aldı.

İlk ödeme bekleyen bazı EYT’liler için bir sorun oluştu. Yaklaşık 2 milyona yakın yeni emeklilerin büyük bir çoğunluğu halen maaşlarını alamadı. Konu ile ilgili Bakan Bilgin, her şeyin normal bir işleyişte ilerlediğini ve bir sorun olmadığını ifade etse de ilk maaşını alamayanlar tedirgin!

BAŞVURU HATASI OLABİLİR

EYT’lilerin emekliliklerinin onaylanması ile SGK önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Uzman personeller başvuruları almaya çalışsa da sayılar yetersiz kalınca uzman olmayanlar da hızlandırılmış kurslar ile eğitim alarak uzmanların yaptığı görevleri yapmaya başladı. Bu durum ise akıllarda tek bir soruyu oluşturdu. Başvuruları eksiksiz ve doğru olanlar er ya da geç maaşlarını almaya hak kazanacaklar ancak; başvuru hatası bulunanlar ise hem işten çıktığı hem de emekli aylığının yandığı ile kalacak.

KONTROL EDİN

Konu hakkında halen maaşlarını alamayan vatandaşlar için uzmanlar başvuruların kontrol edilmesini tavsiye ediyor. Ancak SGK’nın bu durumu nasıl karşılayacağı da merak konusu.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla