Connect with us

EKONOMİ

EYT’LİLERE DEV DESTEK! Prim günü Eksik Olanlara Büyük Kolaylık

Konya’nın Kadınhanı ilçesinde, emeklilik prim gün sayısı az kalmış EYT’lilere belediyeden destek geldi.

Yayınlanma tarihi:

5 Yıl Erken Emekli Olacaksınız! 2000-2002-2008 Öncesi ve Sonrası Sigorta Girişi Olanlara Müjde! Yaşa Göre Prim Gün Tablosu

Konya’nın Kadınhanı ilçesinde, emeklilik prim gün sayısı az kalmış EYT’lilere belediyeden destek geldi. Belediye, EYT şartlarını sağlayan ancak prim gün sayısı eksik olan vatandaşları belediyede işe alarak emekli olmalarını sağlıyor.

Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “EYT’lilerin mağduriyetinin giderilmesi için uzun süredir mücadele ediyoruz. Bu çerçevede, EYT şartlarını sağlayan ancak prim gün sayısı eksik olan vatandaşlarımızı belediyemizde işe alıyoruz. Bu sayede, vatandaşlarımız emeklilik maaşı almaya başlayabiliyor. Bugüne kadar yaklaşık 100 kişiyi bu şekilde emekli ettik. Bu destekten faydalanan vatandaşlarımız çok mutlu. Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Belediyenin bu girişiminden faydalanan EYT’lilerden Mehmet Korkmaz, “Başkanımız sayesinde emekli oldum. Kızım tıp fakültesinde okuyor. Başkan sayesinde kızım rahat bir şekilde eğitim alabiliyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kadınhanı Belediyesinin bu girişimi, EYT’lilerin sorunlarına çözüm bulmak için yerel yönetimlerin de önemli bir rol oynayabileceğini gösteriyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla