Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

EYT’liler TBMM’ye seslendi! #EYTninÇalışmaHayatı

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim itibari ile yeni yasama yılına başladı, gözler çalışma hayatına ilişkin atılacak ya da atılması beklenen adımlara çevrildi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar “#EYTninÇalışmaHayatı” etiketi ile sosyal medyadan milletvekillerine seslendi.

3600 ek gösterge konusunda çalışma yapılacağı açıklanırken somut adımın ne zaman atulacağı merak konusu. Bir diğer merak konusu ise yaklaşık 5 milyon kişiyi yakından ilgilendiren EYT sorunu.

Hükümetin olası erken ya da zamanında seçim öncesi EYT konusunda adım atacağı yönünde iddialara neredeyse her gün bir yenisi eklenirken henüz iktidar cephesinden somut bir adım da açıklamada yok.

Saha çalışmalarına hız veren EYT Federasyonu, sosyal medya gücünü de kullanarak konuyu TBMM gündemine getirmek için kamuoyu oluşturmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda “#EYTninÇalışmaHayatı” etiketi ile sosyal medyadan TBMM Genel Kurulu ve milletvekillerine binlerce mesaj yağdı.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak da şu açıklamalarda bulundu:

“22 yıldır devam eden mağduriyetimiz karşısında artık haklılığımız net şekilde fark edilmiştir. EYT nin finansal bir problem olmadığı, acil olarak çözülmesi gereken toplumsal bir sorun olduğu tüm kesimler tarafından çok net anlaşılmıştır.

Sizler asil olan büyük Türk Milletinin vekilleri olarak, halkın oyları ile geldiğiniz o yüce makamda bu tezatlar karşısında sessiz kalmamalısınız.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir