Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

EYT’liler İzmir’de “EYT çalıştayı’nda buluştu

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

CHP Buca İlçe Başkanlığı’nın önerisiyle İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği’nin önderliğinde gerçekleştirilen “EYT Çalıştayı” 3 Ekim Pazar günü gerçekleştirdik. EYT Çalıştayı’na EYT vatandaşlarının ilgisi yoğun oldu.

EYT Çalıştayı’na İzmir ve Bucalı EYT’liler katılım gösterdi.

DOĞAN TÜRKER, “EYT TOPLUMSAL BİR SORUNDUR”

Çalıştayda önemli açıklamalarda bulunan İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Doğan Türker açıklamalarda bulundu. Başkan Türker, “Her zaman söylediğimiz gibi bizim siyasetle işimiz yok. Lakin bizim  “Yanımızda Olanın Yanında Olacağız” sözümüz bakidir. Bizim sorunumuzu çözmek mağduriyetimizi gidermek adına kim mücadele ediyor kim destek oluyorsa aynı kararlılıkla bizde EYT’liler olarak onların yanında olacağız. Bunu bir önceki yerel seçimlerde ispatladık önümüze sandık geldiğinde yine ispatlayacağız. Yerelde ve genelde de Yanımızda Olanın Yanında olacağız. Bizler bugüne kadar hakkımız olmayan hiçbir şey talep etmedik. Anamızın ak sütü kadar helal olan emeklilik hakkımızı istedik. EYT maliyeti sorgulanmaksızın sosyal devlet anlayışı ile çözülmesi gereken toplumsal bir sorundur. Bugün iktidar kanadı EYT ‘liler erken emeklilik istiyorlar algısı yaratmaya çalışıyorlar. Üzerine basa basa bir kez daha belirtmek istiyorum ki bizim derdimiz ERKEN EMEKLİLİK DEĞİL, İş hayatına başlarken devletimizle yapmış olduğumuz sözleşmeye sadık kalınması, elimizden alınan emeklilik hakkımızın iadesidir” ifadelerini kullandı.

“ERKEN EMEKLİLİK DEĞİL, KAZANILMIŞ HAKLARINI TALEP EDİYORUZ”

Programda konuşan Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ise, “Erken Emeklilik değil, kazanılmış haklarını talep eden ve bu haklarının gasp edilmesini her defasında haykıran EYT’lilerin sözde değil, özde yanlarında olacağız. EYT ‘lilerin yaş nedeniyle gasp edilen haklarının verilmesini ve bu büyük mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. EYT ‘lilerin haklı mücadelesinde her zaman yanlarındayız” açıklamasında bulundu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir