Connect with us

EKONOMİ

EYT’li işsiz vatandaş Sözcü sayesinde iş buldu

‘Son dakika EYT haberleri’ sorgusu her gün olduğu gibi bugün de en çok aranan konulardan bir tanesi. EYT çıkacak mı? Ne zaman çıkacak? Çıktığında kimleri kapsayacak? İşte EYT gündeminde bugün yaşananlar ve bugünün haberleri…

Sozcu.com.tr’nin işsizlerin sesini duyurmak için kurduğu ‘İşsizim’ platformunun ilk gününde iki vatandaşa iş çıktı.

Küçükcekmece’de bir civata fabrikası Genel Müdürü Şansal Şenkaya kuruma [email protected] adresi üzerinden ulaşarak iki okura iş teklifinde bulundu.

BAYRAM ÖNCESİ EKİBİMİZE KATABİLİRİZ

Şenkaya attığı mailde, “İstanbul’da yerleşik 70 yıllık bir firmayız. Yurt dışı bağlantılı bir firma olduğumuz için bu kriz bizi zorlasa da hala ekibimizi kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. İlgili haberinizde ismi geçen İ.E ve Ufuk Aslan ile beni irtibatlandırabilir misiniz? Böyle değerli eğitim ve mesleki kariyeri olan iki arkadaşımızı Bayram öncesi ekibimize katabiliriz.” ifadelerini kullandı.

İşte İ.E ve Ufuk Aslan’ın işsizlik hikayesi;

19 yıllık iş deneyiminin ardından geçen yıl mart ayında işsiz kaldım. ODTÜ Makine Mühendisliği mezunuyum. 14 aydır iş bakıyorum. EYT’li olduğum için iş bulamıyorum.

İ.E

40 yaşındayım. Üniversiteyi Amerika’da okudum. İşletme mezunuyum. Stajımı Almanya’da yaptım. 12 yıl aile firmamızda yöneticilik yaptım, işler kötü gidince iflas ettik. İngilizce, Almanca ve Arapça dillerine hakim olmama rağmen, bir türlü iş bulamadım. 33 ayrı firmaya iş başvurusu yaptım. 1 tanesi bile aramadı. Psikolojim bozuldu, aile içinde huzursuzluklar başladı.

Ufuk Aslan