Connect with us

SPOR

Eski Galatasaray Başkanı Vefat Etti

Galatasaray’ın eski başkanlarından Durgun Yarsuvat 84 yaşında vefat etti.

Durgun Yarsuvat Kimdir?

Prof Dr. Duygun Yarsuvat, Yarsuvat Avukatlık Bürosunun yönetici ortağıdır ve avukat ailesindeki ikinci kuşak avukattır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Columbia Üniversitesi (LLM) mezunu olup, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Yüksek Okulu’nda ceza hukuku, ceza iş hukuku ve medya hukuku dersleri vermiş ve Galatasaray Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi hukuk fakültelerinde dersler vermiştir. En son Yeditepe Üniversitesi’nde ders vermiştir. 

2004-2008 yılları arasında İstanbul’da Galatasaray Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı ve 4 yıl süreyle Hukuk Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı. 2006-2010 yılları arasında Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanı olarak görev yaptı.

Dr. Yarsuvat, Yarsuvat Avukatlık Bürosunun kriminal uygulama grubuna başkanlık etmektedir. Çok aranan bir akademisyen ve profesör olarak ününe ek olarak, özel şirketinde, sermaye piyasası hukuku, müdürlerin sorumluluğu, sınır ötesi işlemler dahil olmak üzere, kamuoyuna açık çeşitli beyaz yakalı davalarda savunma avukatı olarak isim yaptı.

Arka arkaya üç dönem Galatasaray Mezunlar Derneği Başkanlığı ve Galatasaray Kulübü Mütevelli Heyeti Başkanlığı yaptı. 2014 – 2015 yıllarında Galatasaray Spor Kulübü başkanlığına seçilmiş ve bir yıl görev yapmıştır.