Connect with us

KÜLTÜR

Emre Kaya’dan sosyal medyada Neşet Ertaş performansı

– Son albümü ‘Usta Şarkılar’ projesiyle dinleyicilerle buluşan Şarkıcı Emre Kaya, sosyal medya hesabından Neşet Ertaş’ın ‘Şad Olup Gülmedim’ adlı türküsünü seslendirdi.

3 yaşında cura çalmaya başlayan, aile dostları olan Türk Halk Müziğinin efsane sesi Neşet Ertaş’ın kucağında büyüdüğünü ifade eden ve katıldığı birçok programda ve verdiği röportajlarda pop müzik sanatçısı olmasına rağmen “İdolüm Neşet Ertaş” diyen Emre Kaya, bir Neşet Ertaş klasiği olan ‘Şad Olup Gülmedim’ türküsüyle beğeni topladı.  Kaya, yaptığı paylaşımının altına bıraktığı notta ise şunları kaydetti:

“Bugüne kadar sizleri sadece sözü ve müziği bana ait olan modern hit şarkılarla buluşturdum. Çok küçük yaşlardan itibaren birçok müzik tarzının içinde solist olarak yer aldım. Beni sadece sizlere gösterdiğim tarzdaki müzik ile tanıtınız. ‘Artık tarzım bu. Sadece bu müziği yapıyorum. Ben buyum’ gibi klişe ve geleneksel kafa yapısından uzaklaşarak, bendeki diğer Emre’leri de artık sizlerle buluşturma heyecanı içerisindeyim.”

‘BUNLARIN HALK FARKINDA’

Emre Kaya, paylaşımının devamında isim vermeden göndermelerde de bulunarak, şöyle devam etti:

“Müzik yaparken bir taraftan da konuşulmak için seçilen birçok yol vardır. Bunların zaten artık halk farkında. Maymunluk veya sahnede ağzına geldiği gibi konuşma, küfretme gibi şeylerden bahsediyorum. Bunun adını da samimiyet koymaları tamamen magazinsel yaklaşımlar.  Aslında yazılacak birçok şey var ama zaten artık kimse saf değil, anladı. Unutmayalım ki mesleğini böyle kullanarak gündemde kalmaya çalışanlar başarılı olamaz sadece günü ve anı kurtarır.”

10 ESER YOLDA

Usta Şarkılar projesinin yakaladığı başarıyla moral ve motivasyon depolayan Emre Kaya, aynı paylaşımının devamında hayranlarına sözü ve müziği kendisine ait 10 yeni eserin müjdesini de verdi.  ‘Yeni şarkılar geliyor’ diyen Emre Kaya, hayranlarını hem meraklandırdı hem de heyecanlandırdı. Müzik kariyerine onlarca albüm sığdıran, birçok projede müzik direktörü olarak yer alan, yılın en iyileri arasında çok sayıda ödülün sahibi olan Emre Kaya, kendisine şöhret kapılarını açan söz ve müziği kendisine ait eserlerin yanında, meslektaşlarına verdiği bestelerle de onların başarılarına güç kattı. Emre Kaya, Murat Dalkılıç (Kader, Çatlat) , Bengü (Elveda), Zeynep Dizdar (Sana Güvenmiyorum), Yıldız Tilbe (Git) ile Niran Ünsal (Zavallısın) gibi popüler yorumcuların seslendirdiği zirvedeki şarkıların da mimarı olarak tanınıyor.