Connect with us

EKONOMİ

Emekli olamayanlar için müjde! Prim ödemeden maaş almak mümkün

Yayınlanma tarihi:

Emekli olamayanlar için müjde! Prim ödemeden maaş almak mümkün

Devletten emekli maaşı alamayanların alabileceği bir aylık var. Müjdeli habere göre prim şartı olmadan aylık almak için 65 yaş ve üstünü doldurmak gerekiyor. İşte milyonlarca kişiyi sevindiren 65 yaş aylığı ve miktarı

Hiç çalışmayan ve emeklilik hakkı olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar için verilen bir aylık var. Başvuru şartlarını yayınlayan bakanlık her ay düzenli olarak 65 yaş ve üstü kişilere aylık bağlayacak. Emekli maaşı alamayan kişilere primsiz aylık ödeme yapılacak. Şartları açıklayan bakanlık koşulları sağlayan kişilere maaş ödemesi yapacak.

EMEKLİ OLAMAYANLAR İÇİN MÜJDE

Devlet emekli olamayan ve maaş almayan 65 yaş üstü vatandaşlara düzenli ödeme yapacağını bildirdi. Aylıktan yararlanmak isteyen kişilerin 65 yaş üstünde olması, T.C. vatandaşı olması, Sosyal hizmetler kanuna göre herhangi bir nafaka veya harçlık almaması, aylık gelirin hane halkının sayısına göre asgari ücretin üçte birinden az olması ve valilik tarafından raporlanmış sosyal güvencesi olmama şartlarına sahip olmaları gerekmektedir.

65 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERE

65 yaş ve üstü vatandaşlar istenilen belgelerle ikamet ettikleri bölgeye bağlı valilik ya da kaymakamlığa başvurularını yapmalılar. Başvuruların olumlu sonuçlanmasıyla aylıları 3 ayda bir Ziraat veya PTT bankalarına yatacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla