Connect with us

DÜNYA

Dünyayı gezen adam çölde kendi ülkesini kurdu! Yeni ülke Slowjamastan

Yayınlanma tarihi:

Dünyayı gezen adam çölde kendi ülkesini kurdu! Yeni ülke Slowjamastan

Kulüplerde DJ olarak çalışan Williams, hayatını gezmeye adamış ve dünyanın tüm ülkelerini ziyaret ettiğini belirtti. Artık yeni bir yer keşfetme isteğinin tükendiğini söyleyen DJ, Kaliforniya’da satın aldığı bir arazide Slowjamastan adında bir mikro ulke kurdu.

Slowjamastan’ın internet sitesinde, ülkenin parlamento üyeleri tanıtılırken, vatandaşlık şartları da sıralanıyor.

Williams, 19 bin dolara satın aldığı arazide oluşturduğu ülkede Slowjamastan Padişahı olarak kendini ilan etti ve CNN International’a “Her yere gittim, yeni bir yer kalmadığında kendi ülkemi yaratmaya karar verdim” dedi. Hayali başkent Dublândia’da ülkesinin bağımsızlığını ilan eden Williams, 11 bin hektarlık çöl alanında sıradışı bazı kurallar belirledi.

Mesela, Slowjamastan’da plaj terlikleri giymek yasaktır. DJ Randy, diktatörlük eleştirilerini reddederken, Slowjamastan’ın da kendi kurallarının olduğunu söylüyor.

Kendi pasaportu ve parası bulunan ülkenin nüfusu yaklaşık 500 kişi olsa da 4500 başvurunun da onaylandığı belirtiliyor. Ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bu ülke, turistleri bu olağanüstü deneyimi görmeye davet ediyor. San Diego’nun kuzeybatısındaki bir çöl arazisinin girişinde “Slowjamastan’a Hoş Geldiniz” yazmaktadır.

Molossia Cumhuriyeti, dünyanın en tanınmış mikro ülkelerinden biridir.

Slowjamastan bayrağının dalgalanmakta olduğu sarayının önünde, BM’ye üye olan 193 ülkeyi ziyaret ettiğini ve en son Türkmenistan’a gittiğini belirterek “Şimdi 194. ülkeyi istiyorum” dedi. ABD’li müzisyen, Nevada eyaletindeki Molossia Cumhuriyeti gibi farklı mikro ülkeleri gezdiğini ve bu deneyimlerden ilham aldığını anlattı.

Dünyanın en ilginç yerlerinden biri olarak tanınan Molossia Cumhuriyeti, 1998’de hayali bir mikro ülke olarak ABD’den bağımsızlığını ilan etmişti. Ülkenin sıra dışı lideri Kevin Baugh, Molossia’nın Doğu Almanya ile savaşta olduğunu iddia etmişti.

Ülkenin yerel para birimi ise çikolatadan yapıldı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla