Connect with us

EKONOMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne EYT çözümleri sunulacak!

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

Optimar Araştırma Şirketi Kurucusu Hilmi Daşdemir, EYT ile ilgili alternatifler üzerine bir çalışma yapılıp Erdoğan’a iletileceğini ve cumhurbaşkanının kararına göre konunun önümüzdeki süreçlerde değerlendirileceğini söyledi.

AK Parti kulislerine hakim isimler arasında yer alan Optimar Araştırma Şirketi Kurucusu Hilmi Daşdemir EYT konusunda açıklamalarda bulundu.

Independent Türkçe’ye konuşan Daşdemir, iktidara yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre EYT’lilerle ilgili somut bir çalışmanın olmadığını ancak alternatifler üzerine bir çalışma yapılıp Erdoğan’a iletileceğini ve cumhurbaşkanının kararına göre konunun önümüzdeki süreçlerde değerlendirileceğini söyledi.

‘OLUMLU BİR SÜREÇ GELİŞEBİLİR’

Daşdemir, EYT’den ziyade 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin memuriyete geçirilmesinin daha sıcak bir gündem olduğunu, bunlar halledildikten sonra sıranın EYT’liler konusuna gelebileceğini ifade ederek şöyle konuştu:

“EYT meselesiyle ilgili şu anda bir şey söylemek mümkün değil. Vedat Bilgin Bey’in bakan olmasıyla işçi haklarında ciddi düzenlemeler oldu. EYT meselesinde mesafe alındı. Herkes bu konuda bir orta yol bulunması gerektiğini düşünüyor ama kamu açısından ciddi bir yükü var. Önümüzdeki dönemlerde olumlu bir süreç gelişebilir.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla