Connect with us

POLİTİKA

CHP’li Emir: Tüm Türkiye, Sinan Ateş cinayetinin siyasi olduğunu biliyor

Yayınlanma tarihi:

CHPli Murat Emir, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Emir, sokak hayvanları ile ilgili yasa teklifi tasarısına ilişkin, “Sokak hayvanları sorunu mutlaka çözülmeli; ama sokak hayvanı sorununun, onları itlaf ederek, Uyutuyoruz adı altında öldürülerek değil, çağdaş, insancıl ve hayvanların haklarına da saygı duyacak bir şekilde yapılması gerekir. Bütün dünya, bu sorunu kısırlaştırmayı etkinleştirerek ve gerçekten bu sorunun üzerine eğilerek çözdü. Biz de ancak bu sorunu ciddiye alarak, bu sorun üzerinde çalışarak ve yerel yönetimiyle, merkezi yönetimiyle, valilikleriyle el ele vererek bu sorunu çözebiliriz. Topyekun bir yaklaşım gerekir. Siyasetin tartışmalarına kurban etmeden; ama sokak hayvanları sorununa el atan bir yaklaşımın içerisinde olmayı tercih ederiz” diye konuştu.

EŞ DOST, AKRABA ATAMALARININ BİTİRİLMESİ LAZIM

CHP Genel Başkanı Özgür Özelin, belediye başkanları ve eşlerinin mal varlıklarını açıklaması noktasında hassas bir tavır sergilediğini vurgulayan Emir, “Bu tabii bizim yerleştirmeye çalıştığımız, Türkiyede bir gelenek olsun istediğimiz, herkesin hesap verebilir olduğu, herkesin zenginleşmesinin kamuoyu tarafından izlenebildiği bir Türkiyeyi kurmak adına bir çabadır. Bunun belediye başkanları tarafından yapılmasını bekliyoruz. Özellikle bizde birkaç örneğiyle gördüğümüz; ama hemen düzelttiğimiz, eş dost, akrabayı bir yerlere atama alışkanlığının, mutlaka Türkiyede bitirilmesi lazım. İktidar sahipleri, bizim birkaç örneğimiz üzerinden bizi eleştirmeye çalışıyorlar; ama biz bu konuda herhangi bir eş dost, akraba ataması yapmamış bir partiyiz” ifadelerini kullandı.

‘TERÖR YANLILARIYLA EL ELE TUTUŞMANIZI HATIRLAYACAKSINIZ’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçelinin, dünkü TBMM grup toplantısında, Özgür Özele yönelik sorularına değinen Emir, CHPnin köklerini Kuvayımilliyeden aldığını belirterek, “Biz CHPyiz. Bize aklınıza geldiğinde olur olmaz soruları soramazsınız. Hakkınız da değil, haddiniz de değil. Ama Sayın Genel Başkanımızın konuşmasından, MHPden iki arkadaş hemen kendilerini tanımışlar. Benim tasvip edemeyeceğim, o seviyeye inemeyeceğim, hadsiz ve çirkin bir seviyede cevap verdiler. Sizin eğer; vatanın, milletin bölünmezliğiyle ilgili gerçekten kaygınız varsa, önce sarayda özellikle terör yanlılarıyla el ele tutuşmanızı hatırlayacaksınız. Sonra, Eyalet sistemini Türkiyenin gündemine getirelim diyenleri bu Meclisin içine soktuğunuzu göreceksiniz. Ondan sonra bize soru soracaksınız. Bir defa haddinizi bileceksiniz. İkincisi, Sinan Ateş cinayetinin üstünü örtmeye çalışıyorsunuz. Biz Sinan Ateş cinayetinin, iki tetikçinin bir kişisel mevzusu dolayısıyla işlendiği düşüncesinde değiliz. Tüm Türkiye, bunun siyasi bir cinayet olduğunu biliyor” açıklamasında bulundu.

Öte yandan; MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter, CHP lideri Özgür Özelin dünkü TBMM grup toplantısında Sinan Ateş cinayetine ilişkin açıklamalarına, sosyal medya hesaplarından tepki göstermişti.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla