Sosyal medyada bizi takip edin

SAĞLIK

Sağlık turizmi sektörü İstanbul’da buluşacak

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Türkiyedeki sağlık sektörünün sağlık turizmindeki payını artırmak amacıyla 2nci Turabexpo Sağlık Turizmi Fuarı İstanbulda bir otelde 3-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. TÜRAP tarafından organize edilen etkinliğin Türkiyenin sağlık turizmi potansiyeli açısından büyük önem taşıdığını anlatan TÜRAP Derneği Başkanı Sabuhi Attar, sağlık turizmi sektörünün hızla büyüyen bir sektör olduğuna dikkati çekerek “Ciddi çalışmalar, projeler üretiyoruz. Geçen yıl birinci sağlık turizmi fuarını yaptık. Başarılı geçti. Arap ülkelerinden büyük heyetler geldi. Ciddi bağlantılar yapıldı. Ticaret Bakanlığı teşvikli bir çalışma yapıyoruz. Bu yıl 3-6 Eylül tarihlerinde İstanbulda bir otelde gerçekleştirilecek. Firmaları, hastaneleri, sağlık turizmi belgesi olan medikal bir grubu orada ağırlayacağız. Arap ülkeleriyle temas halindeyiz. Oradan gelecek ciddi gruplar var. Sağlık turizminde çalışan acenteler, doktorlar ve bu işi yapmak isteyen, iş birliğine katılmak isteyenler gelecek. Bu grupları ve alım heyetlerini destekliyoruz. Burada bağlantı kurmaları için çalışıyoruz” diye konuştu.

SAĞLIKLI DÜRÜST TİCARET AMAÇLIYORUZ

TÜRAP olarak gelişen ilişkileri en doğru şekilde ortaya koyup bu bağlantıları daha yüksek seviyeye getirerek netice almayı amaçladıklarını dile getiren Attar, “Gelecek bütün firmalara fuara katıldıktan sonra bizimle temas kurup anlaşmalar yapıp, bayi desteği konusunda hizmet vereceğiz. Arap ülkelerindeki sağlık kurumları, turizm acenteleri de olacak. Bu sektör Türkiyede çok önemli. Daha profesyonel yapmak zorundayız. Merdiven altı firmalar var. Bunlar Türkiyeye çok zarar veriyor. Biz bu konuda takipçiyiz. Sağlıklı dürüst ticaret amaçlıyoruz. Bu durum bizi Arap ülkelerinde bir numara yapar” ifadelerini kullandı.

EN FAZLA PASTA PAYI İSTANBULDA

Arap ülkelerindeki sağlık turizmi pazarının oldukça büyük olduğunu hatırlatan Attar, Türkiyenin de bu konuda oldukça yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirterek “En iyi neticeyi almak için profesyonelce, hatasız şekilde hizmet verelim ki Türkiyenin adını güzel yerlere getirelim. Bacasız sanayi ülkemiz için güzel ciddi kazançlar sağlar. Bu yıllarda potansiyelimiz ciddi arttı. Hastanelerimiz güzel. En fazla pasta payı İstanbulda. Çünkü orada direkt uçuşlar var. Aktarma olmadan ulaşım sağlanıyor. Bu konuda İzmir de önemli. İzmir, daha profesyonel çalıştığı zaman İstanbulu yakalar. Güzel hastanelerimizi de iş birliğine çağırıyoruz. Aktarma olsa bile hizmet güzel olursa her noktadan gelen olur. Ülkemizde en çok estetik alanında hizmet almak için geliyorlar. Çünkü bu alana hanımlar ilgi gösteriyor. Türkiyede güzel başarılar yakalandığı için Arap ülkelerinden gelen oluyor. Saç hizmetleri de estetiğin içinde. Onu da daha çok erkekler talep ediyor” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • TÜRK Arap Ülkeleri İşbirliği (TÜRAP) Derneği Başkanı Sabuhi Attar. İzmir DHA

  • TÜRK Arap Ülkeleri İşbirliği (TÜRAP) Derneği Başkanı Sabuhi Attar. İzmir DHA

Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir