Sosyal medyada bizi takip edin

Yerel

Bostancı Dudullu Metrosu’nda Şantiyeler Kaldırılma Aşamasına Geldi

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Eylül ayının ortasına gelinirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en fazla önem verdiği metrolardan M8 Bostancı – Dudullu metrosunda bir aşama daha geride kalıyor.

İBB’nin 150 Gün 150 Proje programında yer alan projenin açılış tarihi 31 Aralık 2022 Cumartesi olarak belirlendi. Bu kapsamda projenin inşaatını sürdüren şirket sabah akşam çalışarak hattı bu tarihe yetiştirmeye çalışıyor.

Bu kapsamda hattın şantiyeleri sebebiyle trafiği etkilediği Şemşettin Günaltay Caddesi üzerindeki istasyonlar Emin Ali Paşa ve Ayşekadın’da inşaatın en tamamlanması yönünde önemli adımlar atılıyor.

Emin Ali Paşa istasyonundaki durak çıkışlarndan biri daha önce betonarme inşaası bitirilme seviyesine gelmiş, istasyonunun havalandırma şaftındaki çalışmalar da tamamlanarak bu bölümdeki şantiye kaldırılmış ve uzun bir aradan sonra cadde çift yönlü trafiğe açılmıştı.

Ayşekadın İstasyonu’nunda da Şantiye Kaldırılıyor

Hattın aynı caddedeki diğer istasyonunda da istasyon giriş çıkışındaki çalışmaların tamamlandığı görüntülendi.

Öte yandan yolun Kadıköy istikametindeki şantiyenin de söküldüğü ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandığı görüntülendi.

M8 Ayşekadın İstasyonu’nda İstasyon Çıkışında Çalışmalar Sona Yaklaştı.

Bostancı Dudullu Metrosu Nereden Geçiyor?

Başlangıç istasyonu Bostancı sahilde İDO iskelesi ile Bostancı Marmaray istasyonu arasına inşaa edilen M8 kodlu Bostancı – Dudullu metrosunda açılış için geri sayım devam ediyor. Bostancı İDO’dan sonra Pendik-Kadıköy minibüs hattından dolayı halk arasında “Minibüs yolu” olarak da ifade edilen Şemşettin Günaltay Caddesi’nde Emin Ali Paşa ve Ayşekadın istasyonlarını geçen hat daha sonra kuzeye yönelerek Kozyatağı’nda mevcut M4 Kadıköy – Kartal metrosu ile ve bölgedeki büyük AVM ile birleşecek. Daha sonrasında hat günümüzde Bostancı Dudullu minibüslerinin çalıştığı güzergahtan Ataşehir – Modoko gibi noktaları geçerek Dudullu’da sonlanacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir