Connect with us

TÜM HABERLER

Borsada 22 haziran gününe dikkat! Büyük uyarı geldi

Yayınlanma tarihi:

Borsada 22 haziran gününe dikkat! Büyük uyarı geldi

Borsa yatırımcıları dikkat. Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak, borsada 22 Haziran için uyarıda bulundu.

Hatice Kolçak’tan dikkat çeken uyarı. Borsa yükselecek mi düşecek mi?

Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak yaptığı dikkat çeken açıklamada borsada 22 Haziran tarihine dikkatleri çekti. Kolçak açıklamasında 22 Haziran tarihinde yapılacak yüksek orandaki faizin borsaya etki edeceğini söyledi. Yatırımcılara dikkat uyarısında bulunan Kolçak, genel anlamda yukarı yön beklediğini söyleyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Önümüzde 22 Haziran merkez bankası faiz kararı var. Şok bir faiz kararı gelir mi? Farklı farklı fikirler var.

Dün borsa güzel kapattı. Bist 100 endeksi yüzde 3.2 yukarıdaydı.  5561 ile kapattı. Yine uzun zamandır görmediğimiz bir seviyeydi. Nihayet 5700’lere yaklaştık. 5700’ler en son 2022 sonunda 2023 başında gördüğümüz rakamdı. Bir daha görmedik bu sene. Ama artık oralara çok yakınız. Borsa tarafında pozitifliğim devam ediyor. Kur yükseldikçe borsayı da besliyor. Bu durum biraz 22 hazirana doğru giderken yavaş yavaş biraz daha dikkat etmek lazım Kar satışları gelebilir. Faiz artışı ne olacak? Faiz aynı zamanda borsanın düşmanı. Para borsa yerine faize gideceği için bu anlamda olumsuz etkisi olur. Ne kadar faiz artırımı yapılacak? Beklentisi karışık. Genel anlamda beklenti yüksek. Bu da 22 Haziran’a yaklaşırken borsaya dikkat etmek gerekiyor.

Çok kötü zamanlar gördük. Artık bu saatten sonra en fazla 4 binlerin altı gelir mi ama artık bundan sonra en kötü yatay gider, biraz aşağı düzeltmeler kar satışları gelir. Ama genel anlamda borsada benim beklentim yukarı yönlü. Kar satışları ve düzeltmeler de gelecek”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla