Connect with us

EKONOMİ

BİM’den Yeni Şirket

Türkiye’ye indirimli market konseptini getiren ve ülkenin dört bir yanında mağazaları bulunan BİM, yeni bir şirketleşme projesine başladı.

Yakına kadar Türkiye’nin en değerli ilk iki şirketinden biri olan ancak aldıkları yatırımlarla şirket değeri büyüyen e-ticaret devleri Getir ve Trendyol’un gerisinde kalan BİM’de son dönemlerde yeni atılımlar gözleniyor.

Türkiye’de binlerce olan şube sayısını arttırmak için yeni arayışlar içinde olan şirket, sıcak fırın al götür kahve konseptlerini de içinde barındıran BİM Mini konseptini bir süre önce hayata geçmişti.

En son mağazalarındaki hakim rengi maviden siyaha çevirerek imaj tazeleyen BİM yeni şirketler kurarak şirketi büyütmeyi hedefliyor.

Şirket yönetim kurulu’nda alınan karara göre BİM artık mağazalarında satacağı bisküvi ve şekerlemeleri kendi fabrikası altında üretecek. Bu fabrika için yeni bir şirket kurulacağı karara bağlandı.

Yeni Bisküvi Şirketinin Sermayesi 40 Milyon TL

Şirketin açıklamasında 40 milyon lira sermayeli şirketin hali hazırda BİM mağazalarında satılan bazı bisküvileri üreteceği açıklandı.

BİM’in Diğer Ortaklıkları

BİM bu kararla birlikte bir ortaklığa daha gitmiş oldu. BİM’in Bim Stores SARL, İdeal Standart İşletmecilik ve Mümessillik, BİM Stores LLC, GDP Gıda Paketleme, Flo Mağazacılık, Dost Global Danışmanlık ve BİMNET gibi şirketlerde kısmen ya da tamamına ortaklıkları bulunuyor.

Şirketin sermayesi 607 milyon lira olmasına karşın özsermayesi 5.5 milyar TL. Dünkü borsa kapanış verilerine göre ise şirket değeri 40.9 milyar TL. %74.15’i borsa da işlem gören şirketin 15.01 hissesi Merkez Bereket Gıda’ya, %10.84’ü ise Nispak Gıda’ya ait. Şirketin yönetim kurulu başkanı ise Mustafa Latif Topbaş.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply