Connect with us

DÜNYA

Beyaz Saray’da Nevruz Bayramı kutlandı

Yayınlanma tarihi:

– ABD başkanlık sarayı olan Beyaz Saray’da dün, Başkan Joe Biden ve eşi Dr. Jill Biden’ın katılımıyla Nevruz Bayramı kutlandı ve bayram sebebiyle resepsiyon verildi.

Başkan Biden, geleneksel olarak baharın gelişini simgeleyen 21 Mart’tan itibaren Nevruz Bayramı’nın kutlanması sebebiyle paylaştığı mesajında “Nevruz, bin yıldır ve bugün dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan tarafından kutlanan bir bayramdır. Yeni bir yılın başlangıcıdır ve bize en karanlık zamanlarda bile önümüzdeki umudu hatırlatır. Kutlayan herkese mutlu Nevruzlar” ifadeleri yer aldı. Nevruz sebebiyle verilen resepsiyonda konuşma yapan Başkan Biden, Nevruz’un ‘umudu’ simgelediğini belirterek Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen deprem felaketinden zarar gören ailelere ‘umut’ diledi.

Biden konuşmasında “Jill ve ben – Kamala ve Doug ile birlikte – yeni bir ulusal geleneğe ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz: Beyaz Saray’da düzenlenen bu ölçekteki ilk Nevruz resepsiyonu” ifadelerini kullandı. 

2010’da Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, yaklaşık 3000 yıldan beri kutlanmakta bu şenliği, Dünya Nevruz Bayramı ilan etmiştir.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla