Connect with us

YEREL

Artvin’deki selde ölü sayısı 5’e çıktı

Artvin’in Borçka ilçesinde sağanak sonucu yıkılarak heyelan altında kalan evin enkazında kalan 3 kişiden 2’sinin cesedi çıkarıldı. Borçka’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kale köyünde, muhtar Yusuf Demirci’ye ait 3 katlı evin yıkılması sonucu enkaz altında kalan 3 kişinin kurtarılması için Trabzon, Rize, Giresun ve Erzurum’dan gelen sivil savunma ve AKUT ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu

Artvin’in Borçka ilçesinde sağanak sonucu yıkılarak heyelan altında kalan evin enkazında kalan 3 kişiden 2’sinin cesedi çıkarıldı. Borçka’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kale köyünde, muhtar Yusuf Demirci’ye ait 3 katlı evin yıkılması sonucu enkaz altında kalan 3 kişinin kurtarılması için Trabzon, Rize, Giresun ve Erzurum’dan gelen sivil savunma ve AKUT ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu, Hacer (54) ve Neşe Demirci’nin (17) cesetleri çıkarıldı.

Ekipler, Ali Demirci’nin (54) kurtarılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Borçka ilçesinde sağanak sonucu yıkılarak heyelan altında kalan evde bulunan 35 yaşlarındaki Gülsüm Demirci hayatını kaybetmiş, 3 yaşındaki Beyzanur Demirci ise sabaha karşı sağ olarak çıkartılmıştı.

İlçenin Demirciler köyünün Ormanlı Mahallesi’nde, sel sularının evine girdiği Nafiye Şimşek (80) ise evde boğularak hayatını kaybetmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply