Connect with us

EKONOMİ

Altın Fiyatları Temmuz’da Uçacak mı? İslam Memiş’ten Çarpıcı Tahmin!

Finansal analist İslam Memiş, TV 100’deki köşesinde altın piyasasının geleceğine dair önemli ipuçları verdi.

Yayınlanma tarihi:

Finansal analist İslam Memiş, TV 100’deki köşesinde altın piyasasının geleceğine dair önemli ipuçları verdi. Ancak belirtmek gerekir ki, bu tavsiyeler yatırım tavsiyesi değildir. Memiş, temmuz ayının altın için kritik bir dönem olabileceğini belirtti.

Merkez Bankası’nın faizlerini sabit tutmasının ardından, metinde ‘şahin’ tonda bir duruş olduğunu ifade eden Memiş, “Temmuz ayı itibariyle enflasyonda da düşüş beklentileri devam ediyor. Ancak enflasyonda yıllık yüzde 38 beklentilerini yukarı yönde revize edebilirler. Ekonomi yönetiminin yılın ikinci yarısıyla alakalı iyimser beklentisi devam ediyor” dedi.

Ayrıca, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) temmuzda faiz indirme sinyali verdiğini de belirten Memiş, “Tüm merkez bankalarından yılın son çeyreğinde beklediğim faiz indirimini sanırım ECB başlatacak” şeklinde konuştu.

Memiş, yazısında jeopolitik gerilimlerin de altın fiyatlarını etkileyebileceğini vurgulayarak, “Tatbikatlar hızlandı. Çin ordusu, Güney ve Doğu Çin’de tatbikat yapıyor. Türkiye’de seferberlik ilan edildi. Polonya, halkına ücretsiz askeri eğitim vermeye başladı. Siyasi liderler değişiyor, merkez bankaları çılgınlar gibi altın stokluyor. Temmuz ayı itibariyle bir şeylerin hazırlığı yapılıyor. İyi düşünelim, iyi olsun. Ama her şey Temmuz’u işaret ediyor” şeklinde öngörülerde bulundu.

NOT: HABERİMİZ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla