Connect with us

EKONOMİ

Çocuklu Ailelere Müjde! Devletten Ek Ödemeyle 1.900 TL Destek!

Türkiye’de devlet, vatandaşlarına çeşitli destekler sağlıyor.

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’de devlet, vatandaşlarına çeşitli destekler sağlıyor.

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla ailelere nakit destek ödemeleri yapılıyor. İhtiyaç sahibi olan aileler bu desteklerle bazı harcamalarını karşılayabiliyorlar. Her ay yüz binlerce aile, devletten bu nakit desteklerini alıyor.

EN GENİŞ SOSYAL YARDIM PROGRAMI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kapsamlı bir sosyal yardım sistemine sahip. Engelliler, çocuklar, eşi olmayan kadınlar ve yaşlılar gibi dezavantajlı gruplar, çeşitli sosyal yardım programlarından yararlanabiliyorlar. Ayrıca ekonomik olarak ihtiyaç sahibi olanlar da Türkiye Aile Destek Programı kapsamında nakit destek alabiliyorlar. Bu program sayesinde her ay yüz binlerce aile, nakit ödeme alıyor.

KİŞİ BAŞINA GÖRE ÖDEMELER!

Program, ailelerin hane içi kişi başına düşen aylık gelirine göre ödeme yapıyor. Geliri yüksek olanlara düşük, geliri düşük olanlara ise yüksek tutarlarda ödemeler yapılıyor. Aylık kişi başı hane geliri 450 TL’nin altında olanlara 1.250 TL, 450 TL ile 911 TL arasında olanlara 1.100 TL, 911 TL ile 1.372 TL arasında olanlara 950 TL ve 1.372 TL ile 5.667 TL arasında olanlara 850 TL destek veriliyor.

ÇOCUK SAYISINA GÖRE EK ÖDEMELER!

Ailelere çocuk sayısına göre ek ödemeler de yapılıyor. Çocuk sahibi olmayan aileler bu ek ödemelerden yararlanamıyorlar. Ailelerdeki çocuk sayısına göre 1-2 çocuk için 350 TL, 3 çocuk için 450 TL, 4 çocuk için 550 TL ve 5 ve üzeri çocuk için 650 TL aylık ödeme yapılıyor. Bu ödemeler, diğer ödemelerin üzerine eklenerek vatandaşlara sunuluyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla