Connect with us

POLİTİKA

Alevler yazlık saraya doğru ilerlemeye başladı!

Türkiye 6 gündür orman yangınlarıyla boğuşurken imkansızlıklar içerisinde vatandaşın el birliğiyle mücadelesi de sürüyor.

Türkiye 6 gündür orman yangınlarıyla boğuşurken imkansızlıklar içerisinde vatandaşın el birliğiyle mücadelesi de sürüyor. Ülkenin çeşitli illerinden gelen binlerce itfaiye görevlisinin bir oraya bir diğer tarafa süren mücadelesinde özellikle Manavgat’ın ardından Marmaris’ten gelen haberler endişelendirdi.

Son olarak Hisarönü’nde yangına karşı müdahalenin yetersiz kalması alevlerin yerleşim yerleri ve kuzey bölgelere doğru ilerlemesine neden oldu.

Binlerce hektarlık alan yanarken alevlerin Cumhurbaşkanlığının “Yazlık Saray” denilerek toplumda tepki çeken yeni inşa edilen tesisine ilerlediği görüldü.

Var olan yangın bölgesi ile Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinin arasında yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafe olması görevlilerin endişesini artırdı. Yerleşke ile alevlerin arasında yalnızca ormanlık alan olması da alevlerin o bölgeye doğru yayılması ihtimalini kuvvetlendirirken alevleri kesecek tek ihtimalin havadan müdahale ve rüzgarın yön değiştirmesi olduğu aktarıldı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply