Connect with us

EKONOMİ

Uzman İsimden Borsa Tavsiyesi: Bu Hisseler Uçuşa Geçecek!

Yatırım yapmak isteyenlerin ya da yatırımları için yön vermek adına dinlediği ve sürekli takip ettiği ünlü ekonomist Mert Başaran, piyasalar hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Yayınlanma tarihi:

Yatırım yapmak isteyenlerin ya da yatırımları için yön vermek adına dinlediği ve sürekli takip ettiği ünlü ekonomist Mert Başaran, piyasalar hakkında yeni bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

Ünlü ekonomist Mert Başaran, yatırımcılara hisse senedi fonları ve hisse senedi alımı konusunda önemli uyarılarda bulundu. Yatırımcıların gözü kulağı borsada. Ünlü ekonomist yatırımcılara hisse senedi fonları ve hisse senedi alımı konusunda çok ciddi uyarılar yaptı.

Başaran’ın uyarısında öne çıkanlar şöyle:

  • PORTFÖYDE EN AZ 20, TERCİHEN 30 FARKLI ŞİRKETTEN HİSSE SENEDİ BULUNMALI: Tek bir fona yatırım yapmak yerine farklı fonlara yatırım yaparak riski dağıtmak önemlidir. Sağlam şirketlere yatırım yapan fonları desteklemeliyiz. Koç Grubu ve ASELSAN gibi başarısız olma ihtimali düşük şirketlere yatırım yapmak uzun vadede kâr sağlayabilir.
  • HİSSE SENEDİ ALIMLARI: Portföyünüzde en az 20, tercihen 30 farklı şirkette hisse sahibi olmalısınız. Sepetin dengeli olması önemlidir. Hisse senedi satın almadan önce detaylı araştırma yapmak ve şirketin mali durumunu analiz etmek gerekir.

Son dakika haberine göre “Küçük yatırımcının portföyünde kaç hisse senedi olmalı?” sorusunu yanıtlayan Mert Başaran, “Mutlaka minimum 20, tercihen 30 şirketin hisselerini cüzi bir bedelle satın alacağım” dedi. Alışveriş sepetinde dengenin sağlanmasının önemine de değinen uzman, şunları söyledi: “Hisse senedi alımı yapmaktansa hisse senedi fonlarını alın. Tek bir fona kesinlikle para yatırmayın, güçlü şirketleri hedef alın. Koç Grubu, ASELSAN gibi batma ihtimalinin olmayacağı şirketlere yatırım yapacaksınız.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla