Connect with us

EKONOMİ

UZMAN EKONOMİST AÇIKLADI! Bayram Sonrası Düşecek!

UZMAN EKONOMİST AÇIKLADI! Bayram Sonrası Düşecek!

Yayınlanma tarihi:

Ekonomist Mahfi Eğilmez, son analizinde ekonomik politikalardaki riskleri vurgulayarak borsa ve konut piyasalarına dikkat çekti.

Mahfi Eğilmez’in gözlemine göre, gelecekte değer kazanacağını düşünen bazı yatırımcılar, ekonomik zorluklar nedeniyle mal stoklamaya başladılar. Ancak faiz oranlarının enflasyon seviyelerine çıkması durumunda borsa ve gayrimenkulde ciddi düşüşler yaşanabilir.

Hazırlıklı Olun!

Eğilmez’in uyarısıyla birlikte, borsa ve konut piyasalarındaki olası risklere karşı yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdı. Faiz kararlarının ve ekonomik göstergelerin takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Eğilmez’in değerlendirmesi şu şekilde:

“Bu zorlu ekonomik ortam, bazı alanlarda balon oluşumlarına neden olabilir. Faiz oranlarının enflasyon seviyelerine yükselmesi, borsa ve gayrimenkuldeki değerleri olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle yatırımcıların gelecek adımlarını iyi planlamaları önemlidir.”

Faiz Kararı ve Beklentiler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) nisan ayı faiz kararının 25 Nisan 2024 Perşembe günü açıklanması bekleniyor. Özellikle enflasyon ve döviz kuru beklentileri, ekonomideki seyrin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Gelecek aylarda alınacak kararlar, ekonomiye olan güveni etkileyebilir ve yatırımcıların hareketlerini belirleyebilir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla