Connect with us

Emeklilik

Tedavisi yok! Dilan Polat yakalandığı hastalığı açıkladı

Yayınlanma tarihi:

Son günlerde eşi Engin Polat ile haklarında kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlaması bulunan Dilan Polat, Lupus hastalığına yakalandığını açıkladı.

Polat, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Pozitif Lupus hastası olduğumu öğrendim. Biliyordum hasta olduğumu hissediyordum. Düzenli kortizon ve tahlil yaptırmam gerekiyormuş. Önümde uzun bir yol var. Allah’ım yardım et bana ağrılarımdan yürüyemiyorum” dedi.

Daha sonra ağladığı bir fotoğrafı paylaşan Polat, “Kelebek gibi kalbim var beni. Vücudumda da kelebek hastalığı başlamış meğerse anlamıştım. Ağrılarımdan biliyordum zaten ara ara böbreğime vuran ağrı da beni rahatsız etmeye başlamıştı. İnsan sağlığı ne kadar önemli. Stres üzüntü ne büyük problem vücudumuza. Yapmayın stres demeyeceğim size çünkü elinizde değil biliyorum ama sizi bu raddelere getiren herkesi Allah’a havale edin. Allah çok büyük. Tedavisi olan bir hastalıkta değil sadece bastırabiliyorlar. Ömür boyu vücutta. Şimdi kafam çok karışık vücudum ağrıyor çok ağrıyor dayanılmayacak ağrılarım var. Umarım kontrol altına alınır ve umarım ağrılarım geçer. Sizi çok seviyorum. Kendinize çok sağlıkla bakın” ifadelerini kullandı.

Lupus hastalığı nedir?

Halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen lupus, bağışıklık sisteminin kendi hücrelerine saldırmasına neden olan kronik bir otoimmün hastalıktır. Bu durum, eklemlerde, ciltte, böbreklerde, kalpte, akciğerlerde ve merkezi sinir sisteminde hasara yol açabilir.

Lupusun kesin nedeni bilinmemekle birlikte, genetik ve çevresel faktörlerin rol oynadığı düşünülmektedir. Lupus, kadınlarda erkeklerden daha yaygındır ve genellikle 15 ile 45 yaşları arasında başlar.

Lupusun tedavisi yoktur, ancak semptomları yönetmek için ilaçlar ve diğer tedaviler kullanılabilir.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla