Connect with us

EKONOMİ

SGK’dan Müjdeli Haber! 5.000 TL Promosyon Başvurular Başladı!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan duyuruyla kamu bankası aracılığıyla ölüm aylığı alanlara promosyon ödemesinin yapılacağı duyuruldu.

Yayınlanma tarihi:

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan duyuruyla kamu bankası aracılığıyla ölüm aylığı alanlara promosyon ödemesinin yapılacağı duyuruldu. Bu ay, vatandaşlar için peş peşe müjdeli haberler geldi.

Nisan ayı itibariyle Ziraat Bankası tarafından emekli vatandaşlar için 8 bin TL ile 12 bin TL arasında promosyon ödemesi yapılacağı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra, SGK ölüm aylığı alan vatandaşlar için de promosyon ödemesi yapılacağını duyurdu.

SGK’nın resmi açıklamasında, “SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödemesi Kamu Bankaları tarafından yapılacaktır” denildi.

Ölüm aylığı alan kişilerin promosyon ödemelerinden faydalanabilmesi için kamu bankalarına başvurmaları gerekmektedir. Belirlenen tutarlar asgari düzeydedir ve bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabilirler. Diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçları da ayrıca paylaşılacaktır.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla