Connect with us

EKONOMİ

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşını açıkladı: 15 bin TL olacak

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşına ilişkin net rakamı kamuoyuyla paylaştı.

Yayınlanma tarihi:

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşına ilişkin net rakamı kamuoyuyla paylaştı.

Temmuz ayında maaşlara yansıtılacak olan enflasyon farkı ve olası refah payı eklemesi, milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, en düşük emekli maaşının ne kadar olacağını araştırıyor. SGK Uzmanı Emin Yılmaz, Kamu Son Haber Muhabiri Süleyman Çaya’ya en düşük emekli maaşını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayındaki emekli maaşı zammını işaret etmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ve memurlara 6 aylık enflasyon farkı dışında ek zam yapılmayacağını belirtirken, asgari ücretlilere ek zam yapılmayacağını belirtti.

4 aylık enflasyon farkı oranı TÜİK tarafından açıklandı. Yüzde 18,72 olarak belirlenen enflasyon karşısında maaşlar eridi, bu durum dikkat çekti. Emekliler, Temmuz ayında gelecek maaş zammını şimdiden araştırmaya başladı.

Yüksek enflasyon nedeniyle alım güçlerini her geçen gün kaybeden emekliler, hükümetten gerekli düzeltmelerin ve iyileştirmelerin yapılmasını talep ediyor.

Hükümete yakın kaynaklar, geçmiş yıllardan farklı olarak zam konusunda dikkatli bir tutum sergiliyor. Bu durum, emeklilerin Temmuz ayındaki zam oranını büyük bir dikkatle beklemesine sebep oluyor.

Enflasyonun etkisi altında yaşayan emekli vatandaşlar, maaşlarındaki artışın geçimlerine nasıl bir katkı sağlayacağını merak ediyor.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, Kamu Son Haber’e yaptığı özel açıklamalarda, zamlar için üç alternatif belirledi. Ayrıca en düşük emekli aylığını da açıkladı. Yılmaz, ‘Üç alternatif denenebilir. Yüzde 25, 33 ve 42 seviyeleri ortaya çıkabilir. Alt seviye değil, üst seviyenin bulunma ihtimali de var. En düşük emekli maaşının muhtemelen 12 bin 500 ile 15 bin TL arasında olabileceğini düşünüyorum’ dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla